Kabineti i Hahn: Nuk shtyhet data e publikimit të Progres-Raportit për Shqipërinë

24/05/2019 - 19:56

Pavarësisht nga disa informata se Paketa e Zgjerimit 2019 do të shtyhet, Ballkani Perëndimor Evropian zbulon se miratimi dhe publikimi i Pakos së Zgjerimit janë planifikuar, siç parashikohet më 29 maj.

Kabineti i Komisionerit Johannes Hahn konfirmoi për Ballkanin Perëndimor Evropian që publikimi i paketës së Zgjerimit 2019 do të jetë të mërkurën e ardhshme, ashtu siç është planifikuar.

Ka pasur disa informacione për shtyrjen sot, për shkak të faktit se ekziston një periudhë shumë e shkurtër kohore mes 29 majit (kur publikohet planifikimi) dhe 18 qershorit (kur takimi ministror duhet të zhvillohet), ku Shtetet Anëtare duhet të vendosin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kreu i Gjykatës Administrative të Apelit Kastriot Selita është konfirmuar sot në detyrë.

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të vijojë me kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme, por vranësirat më të dukshme do të jenë në zonat

Gazetari Peter Tiede deklaroi se do të publikojë përgjime të tjera ku përfshihet një mafioz që flet me një nga ministrat e kabinetit të R

Një hetim i dytë i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, i nisur gjithashtu në vitin 2016 pas një kallëzimi të Partisë Demokratike për manipul

Pas postimit në Tëitter të kryeministrit Rama ku shkruante se do ta padiste gazetarin e Bild në gjykatat gjermane, ka reaguar Peter Tiede

“Bild” ka publikuar sot 16 përgjime, në përgjimin e fundit është një bisede mes një votuesi dhe një personi që është marrë me zgjedhjet e

Gazeta më e madhe europiane ‘Bild’ ka publikuar përgjime të tjera që e lidhin Qeverinë me vjedhjen masive të votës së shqiptarëve në 2017

Ky është Arben Keshi, një ndër personat kyc në skemën e blerjes së votave në Dibër.

Edhe drejtori i Policisë së Kamzës, Sali Skura është i përfshirë në fushatën zgjedhore për bashkinë e Dibrës, gjatë zgjedhjeve të