Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Kamerat e sigurisë fiksojnë vrasësin e biznesmenit, pas ekzekutimit mori biçikletën përballë Kryeministrisë e u largua drejt...

26/02/2021 - 10:20

Kamerat e sigurisë kanë zbardhur intinerarin e autorit të vrasjes së 66-vjeçarit Behar Sofia. Sipas pamjeve, të sekustruara nga Policia e Shtetit, autori mbante një kapele.

Ai ka ndjekur viktimën dhe pasi e ka qëlluar ka ecur normalisht në këmbë drejt Kullave Binjake, duke kaluar urën e Lanës e më pas ka marrë një biçikletë.

Më pas, kamerat kanë fiksuar momentin kur vrasësi lëviz nga Korpusi i Universiteti në drejtim të Liqenit Artificial.

Biznesmeni Behar Sofia, u qëllua me dy plumba nga një armë me silenciator teksa po lëvizte në këmbë pranë zonës së Piramidës mëngjesin e ditës së djeshme.

Edhe pse u dërgua në spital ai nuk mundi t'i mbijetonte plagëve të marra. Pasditen e djeshme policia mori në pyetje edhe familjarët e viktimës të cilët kanë rrëfyer se 66-vjeçari kishte dalë të pinte kafe dhe nuk do të takohej me njeri.

Deri tani lidhur me këtë ngjarje janë shoqëruar të paktën 10 persona, të gjithë familjarë dhe të afërm të viktimës dhe asnjë person i dyshuar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, në një komunikim me median ka bërë të ditur vendimet e reja nga Komite

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka ndejkur nga afër mëngjesin e sotëm vaksinimin masiv në sheshin "Skë

Sipas MeteoAlb vendi sot do të vijojë të jetë në ndikimin e kushteve të qëndrueshme atmosferike, të cilat do të sjellin kthjellime në pje

Qendra për Zhvillimin e Shoqërisë Civile Durrës (CSDC) pjesë e Rrjetit POP (Përballja e Ofertave Politike), në kuadër të Zgjedhjeve Parla

Mjeku psikiatër i spitalit të Krujës, Përparim Pengili, ka ndërruar jetë sot nga COVID-19 në moshën 72-vjeçare.

Sekuestrohen rreth 143 kilogramë lëndë e dyshuar narkotike kokainë dhe arrestohen në flagrancë 2 administratorët e kompanisë pritëse të n

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit, kanë humbur jetën 6 persona nga COVID-19, ndërsa janë raportuar 360 raste të rej

Krimi horror që tronditi opinionin publik paraditen e sotme, ku një grua në Kavajë u gjet e djegur në makinë, ndërsa bashkëshorti i saj i

Administratori i "Masabi Fruits", Erjon Peti ka folur ekskluzivisht për konteinerin me 200 kg kokainë që është kapur në portin e Durrësit

Unioni Europian i Kontrollorëve të trafikut Ajror ka reaguar sërish sot në një deklaratë për media pas vendimit të Gjykatës së Tiranës, q