Kanabisi/ Nis hetimi ndaj 3 inspektorëve dhe një kryeplaku në Durrës

Postuar: 28/04/2017 - 10:13

Policia e Durrësit ka nisur procedimin penal në gjendje të lirë ndaj 3 inspektorëve të Policisë Pyjore dhe kryeplakut të Armathës, pasi në këtë fshat u zbuluan bimë kanabis sativa.

Kështu, nisi procedimi penal ndaj shtetasve:

• B.D. 54 vjeç, banues në Durrës, Kryeplak i fshatit Armath, Durrës;

• Y.M.  49 vjeç, banues në Durrës, Inspektor i Policisë Pyjore;

• E.B. 34 vjeç, banues në Durrës, Inspektor i Policisë Pyjore;

• B.Gj. 61 vjeç, banues në Shijak, Inspektor i Policisë Pyjore.

Një ditë më parë, gjatë kontrollit të ushtruar në vendin e quajtur “Përroi i fshatit Armathë”, uniformat blu gjetën në një parcelë 120 rrënjë kanabuis sativa. Bimët narkotike u asgjësuan, ndërsa ka nisur puna për identifikimin dhe kapjen e kultivuesve.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Pas akuzave që bëri sot kryetari i PD Lulzim Basha ndaj kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dako, të tjera fakte të rëndësishme pritet

   Gazetari Trashgim Sokolaj ka deklaruar mbrëmjen e sotme në studion e emisionit “Opinion” se hetimet ndaj kryebashkiakut Vangjush Dako

   Prokurori Anton Martinaj i cili mendohet se po hetonte kryebashkiakun Vangjush Dako do të jetë nesër në Prokurori dhe do të merret në

   Ministria e Shëndetësisë publikoi sot listën e drejtorëve të rinj të spitaleve në Tiranë

   Duke u nisur nga dita e sotme të gjithë kemi venë re një rënie të ndjeshme të temperaturave.

   Dëshmi kontradiktore kanë qenë ato të vajzës 13-vjeçare nga Kruja e zhdukur që të premten nga shtëpia dhe një djali 32-vjeçar të cilin

   Një çift i moshuar ka kaluar momente tmerri, kur 3 persona me kapuç në kokë u kanë hyrë në shtëpi në orët e para të mëngjesit të sotëm

Në universtitetin "Aleksandër Moisiu" në qytetin e Durrësit, është emëruar administrator i ri i këtij institucioni.

"Report Tv" zbardh komunikimet në WhatsApp mes biznesmenit Lefter Sota dhe njërit prej aksionarëve të KURUM, Korai Kurum për porositjen e

Ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj u shpreh se procesi i vettingut, do të mbyllet brenda vitit 2017.