Kapen 3 persona nga Durrësi të shpallur në kërkim

Postuar: 14/12/2017 - 12:42

Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Durrës bënë të mundur ndalimin e 3 personave të shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale.

Të ndaluarit janë:

• M. Lala 24 vjeç, banues në Durrës

• L. Loca 48 vjeç, banues në Durrës

• K. Arifaj 29 vjeç, banues në Durrës

Në ngarkim të shtetasit M.Lala, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës e ka dënuar me 4 vite burg për veprën penale “Vjedhja me dhunë e kryer në bashkëpunim” parashikuar në nenin 139,  25 të Kodit Penal.

Në ngarkim të shtetasit L.Loca, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës e ka dënuar me 1 vit burg për veprën penale “Dhunë në familje”parashikuar në nenin 130/a/4  të Kodit Penal.

Në ngarkim të shtetasit K.Arifaj Gjykata e Rrethit Gjyqësor Durrës e ka dënuar me 20 ditë burg për veprën penale “Drejtimi i automjeteve në mënyrë të parregullt” parashikuar në nenin 291 të Kodit Penal.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës  për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Ish-drejtori i policisë Durrës, Aleks Hajdari tha në studion e “Syri.net” se për të goditur grupet kriminale duhet vullnet.

   Sheshi “Veliera” prej rreth 1 vit e gjysëm ka mbetur një gërmadhë e hapur në zemër të Durrësit, në mes të portit detar e Torrës Veneci

   Drejtori i Institutit të Arkeologjisë, Luan Përzhita, nga Durrësi ka folur në lidhje me sheshin “Veliera”, i cili ka mbetur peng i ven

   Delegacioni i BE-së në Shqipëri, Ministria e Punëve të Brendshme, Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme, kryebashkiakët shqiptarë

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 5 vite burg për ish-drejtorin e Burgjeve Artur Zoto.

Në sallën e këshillit bashkiak të Durrësit u zhvillua workshopi me temë: "Të veprojmë së bashku në formimin e politikave rinore në nivel

Instituti i Arkeologjisë në bashkëpunim me Shkollën franceze të Romës dhe Universitetit Ausonius-Bordeaux-Montaigne po zhvillojnë tryezën

Kryeministri Edi Rama iu ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të mos japin kurrë ryshfet në zyrat e shtetit, por të regjistrohen në adres

Vijon aksioni i Policisë Bashkiake në Durrës për t’iu rikthyer hapësira të tjera publike qytetarëve durrsakë.

Ambasada e SHBA në Tiranë ka dhënë një lajm të mirë për të gjithë studentët duke ofruar mundësinë për të kaluar verën në SHBA si dhe për