Kapen shqiptari dhe italiani me 53 kg kanabis në bagazh

06/08/2014 - 22:11

Itali, 6 gusht 2014 - Roja e Financës e Leçes ndaloi një makinë Ford Fiesta, që udhëtonte nga Leçja për në Brindizi.

Në makinë ishin italiani Fabio Kakaçe (Cacace), 33 vjeç, me precedentë penalë dhe shqiptari Qamil Bujari, 53 vjeç me precedentë penalë për drogë.

Qënia e të dy personave me precedentë penalë i shtyu finacierët të kontrollonin makinën.

Në bagazh gjetën 53 pako me kanabis, me peshë totale 53 kg.

Besohet se kjo drogë është pjesë e një sasie shumë herë më të madhe të mbërritur me rrugë detare nga brigjet shqiptare.

Qamili dhe Fabio u arrestuan në flagrancë dhe u dërguan në burgun e Brindizit.

/gje. th. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas gjashtë viktimave të konfirmuara nga Ministria e Shëndetësisë pasditen e sotme, një tjetër pacient i infektuar me koronavirus ka ndër

Lëkundje sizmike janë ndjerë mbrëmjen e së premtes në vendin tonë.

Një nënë e re në moshë ka sjellë në jetë fëmijën e saj tek materniteti “Koco Gliozheni” në Tiranë. Mësohet se nëna ka qenë e infektuar me

Me dhjetëra makina RETRO kanë zbarkuar pasditen e sotme në Durrës, në një paradë të veçantë, që mblodhi mjaft kureshtarë në sheshin qendr

Ministria e Jashtme përmes një njoftimi për median njofton se nga kontakti me palën greke në pikën kufitare të Kakavijës është shtuar num

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar të dhënat lidhur me situatën e Covid-19 në vendin tonë.

Punimet për ndërtimin e Unazës së Madhe të Tiranës janë duke vijuar paralelisht në disa lote të këtij projekti, për të bërë të mundur që

Vijon Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.