Kapet 75 kg drogë, në pranga 32 vjeçari shqiptar

Postuar: 25/03/2013 - 15:26

 

BARI, 25 mars 2013- Policia e Guardia di Finanza në Barit, në bashkëpunim me zyrtarët e Agjensisë Doganore dhe me ndihmën e qenve, kanë konfiskuar 75 kilogramë marijuanë.

Të paketuara në 82 pako të vogla, ishte fshehur me mjeshtëri në dyert e automjetit tip furgon me targa italiane, e cila zbriti nga nja traget që vinte nga Shqipëria.

Vlera në euro e përfituar nga shitja e drogës do të ishte 750.000 €.

Biznesmeni 32 vjeçar shqiptar, banues në provincën e Vareses, është arrestuar në Bari me akuzën e trafikimit ndërkombëtar të  drogës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shoqata Shqiptare e Turoperatorëve & Agjencive Turistike (ATOA) ka reaguar ashpër lidhur me një vendim të Bashkisë së Durrësit mbi di

Një vajzë rreth 16 vjeçe u mbyt mesditën e sotme në plazhin e Ksamilit, ndërkohë mësohet se në trupin e turistes ruse janë konstatuar 2 s

Nëse keni bërë plane për të shkuar në det mendohuni dy herë, pasi moti do të jetë me kapriço.

Një aksident rrugor është regjistruar rreth orës 13:00 në afërsi të zonës së Plepave në Durrës.

Nis rehabilitimi i sheshit publik, faza e parë e Muzeut të Dëshmorëve.

Më datën 20 korrik 2017, një grup anëtarësh të Shoqatës Rinore të Atlantikut nga Kosova {KYATA, Kosovo Youth Atlantic Treaty Association,

Ambasadori Italian Alberto Cutillo ka zhvilluar një vizitë në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit ku u prit nga dr

Personi që u plagos mbrëmë në Tiranë është Mishel Manoku. Ai ka luajtur në filmin “Saimir”, si djali i Xhevdet Ferrit.

Ambasada e Shqipërisë në Greqi ka njoftuar se nga tërmeti i fuqishëm në Ishullin Kos nuk ka shtetas shqiptarë të lënduar.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar këtë të premte shkrimin e revistës “GIOIA”, ndër më prestigjiozet në Itali, për turizmin dhe detin fan