Kapet drogë e fshehur në mur, njëri prej të arrestuarve shqiptar

Postuar: 18/03/2013 - 12:59

NOCI, 18 mars 2013 - Fshehën marijuanën në një mur prej guri përfundojnë në arrest shtëpie. 

Bëhet fjalë për Angelo Palmirotta dhe Enes Resulaj, ky i fundit shqiptar, të moshës 19 dhe 25-vjeç, të dy jetojnë në Noci.

U arrestuan nga policia nën akuzën e posedimit dhe përdorimit të drogës.

Të dy u kapën në befasi në rrugën Foro Boario Nuovo teksa po fshihnin drogën në të çarën e një muri prej guri.

Droga ishte e futur brenda një tubi plastik. 

Pasi u kapën nga policia dhe u kontrolluan, dy të rinjve iu gjet 384 gram marijuanë.

Pas ndalimit, me vendim të prokurorit publik në Bari, atyre ju dha masa e sigurisë, arrest shtëpie.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shoqata Shqiptare e Turoperatorëve & Agjencive Turistike (ATOA) ka reaguar ashpër lidhur me një vendim të Bashkisë së Durrësit mbi di

Një vajzë rreth 16 vjeçe u mbyt mesditën e sotme në plazhin e Ksamilit, ndërkohë mësohet se në trupin e turistes ruse janë konstatuar 2 s

Nëse keni bërë plane për të shkuar në det mendohuni dy herë, pasi moti do të jetë me kapriço.

Një aksident rrugor është regjistruar rreth orës 13:00 në afërsi të zonës së Plepave në Durrës.

Nis rehabilitimi i sheshit publik, faza e parë e Muzeut të Dëshmorëve.

Më datën 20 korrik 2017, një grup anëtarësh të Shoqatës Rinore të Atlantikut nga Kosova {KYATA, Kosovo Youth Atlantic Treaty Association,

Ambasadori Italian Alberto Cutillo ka zhvilluar një vizitë në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit ku u prit nga dr

Personi që u plagos mbrëmë në Tiranë është Mishel Manoku. Ai ka luajtur në filmin “Saimir”, si djali i Xhevdet Ferrit.

Ambasada e Shqipërisë në Greqi ka njoftuar se nga tërmeti i fuqishëm në Ishullin Kos nuk ka shtetas shqiptarë të lënduar.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar këtë të premte shkrimin e revistës “GIOIA”, ndër më prestigjiozet në Itali, për turizmin dhe detin fan