Kapet drogë me vlerë 400.000 euro, në pranga 2 shqiptarë

Postuar: 23/03/2013 - 12:46

Teramo, 23 mars 2013- MAXI-konfiskim marihuane. Nuk mund tu besonin syve të tyre kur i hapën bagazhin e makinës Pegeut 407 Station Wagon.

Ndalohet vetëm për kontroll në ndalesën e Teramos, në zonën e komunës Basciano (TE). 

Brenda makinës së drejtuar nga një shtetas shqiptar i shoqëruar nga një pasagjer shqiptar, ka pasur pako të mëdha që përmbanin jo më pak se 45 kg marihuanë. 

Droga nëse do të shitej  në treg mund të kapte vlerën e 400.000 €.

Në pranga janë vënë menjëherë të dy shqiptarët me iniciale S.H., dhe S.S të moshës 30 dhe 21 vjeç,  banues në provincën e Teramos.

400 MIJE EURO DROGE. Vlera e drogës së konfiskuar, me pakicë është vlerësuar në rreth 400.000 €, janë kryer një seri kërkimesh në shtëpiat dhe po bëhen hetime të mëtejshme për të rindërtuar rrugën dhe origjinën e substancës.

Njëri prej të arrestuarve mendohet të jetë precedent penal nga policia specifike.

 

 

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shoqata Shqiptare e Turoperatorëve & Agjencive Turistike (ATOA) ka reaguar ashpër lidhur me një vendim të Bashkisë së Durrësit mbi di

Një vajzë rreth 16 vjeçe u mbyt mesditën e sotme në plazhin e Ksamilit, ndërkohë mësohet se në trupin e turistes ruse janë konstatuar 2 s

Nëse keni bërë plane për të shkuar në det mendohuni dy herë, pasi moti do të jetë me kapriço.

Një aksident rrugor është regjistruar rreth orës 13:00 në afërsi të zonës së Plepave në Durrës.

Nis rehabilitimi i sheshit publik, faza e parë e Muzeut të Dëshmorëve.

Më datën 20 korrik 2017, një grup anëtarësh të Shoqatës Rinore të Atlantikut nga Kosova {KYATA, Kosovo Youth Atlantic Treaty Association,

Ambasadori Italian Alberto Cutillo ka zhvilluar një vizitë në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit ku u prit nga dr

Personi që u plagos mbrëmë në Tiranë është Mishel Manoku. Ai ka luajtur në filmin “Saimir”, si djali i Xhevdet Ferrit.

Ambasada e Shqipërisë në Greqi ka njoftuar se nga tërmeti i fuqishëm në Ishullin Kos nuk ka shtetas shqiptarë të lënduar.

Kryeministri Edi Rama ka publikuar këtë të premte shkrimin e revistës “GIOIA”, ndër më prestigjiozet në Itali, për turizmin dhe detin fan