Kapet drogë me vlerë 400.000 euro, në pranga 2 shqiptarë

Postuar: 23/03/2013 - 12:46

Teramo, 23 mars 2013- MAXI-konfiskim marihuane. Nuk mund tu besonin syve të tyre kur i hapën bagazhin e makinës Pegeut 407 Station Wagon.

Ndalohet vetëm për kontroll në ndalesën e Teramos, në zonën e komunës Basciano (TE). 

Brenda makinës së drejtuar nga një shtetas shqiptar i shoqëruar nga një pasagjer shqiptar, ka pasur pako të mëdha që përmbanin jo më pak se 45 kg marihuanë. 

Droga nëse do të shitej  në treg mund të kapte vlerën e 400.000 €.

Në pranga janë vënë menjëherë të dy shqiptarët me iniciale S.H., dhe S.S të moshës 30 dhe 21 vjeç,  banues në provincën e Teramos.

400 MIJE EURO DROGE. Vlera e drogës së konfiskuar, me pakicë është vlerësuar në rreth 400.000 €, janë kryer një seri kërkimesh në shtëpiat dhe po bëhen hetime të mëtejshme për të rindërtuar rrugën dhe origjinën e substancës.

Njëri prej të arrestuarve mendohet të jetë precedent penal nga policia specifike.

 

 

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Reforma për thjeshtimin e burokracive në administratë është duke vazhduar.

   Neglizhuan sëmundjen e vajzës së vogël, pasi kishin një fatkeqësi familjare, 7­-vjeçarja ndërron jetë në spitalin e Durrësit, pesë orë

Stacioni i trenit për qytetarët Tiranës do të rikthehet në Bulevardin e Ri, aty ky ka qenë stacioni historik.

Ish-nëndrejtor i Përgjithshëm i Burgjeve, Iliaz Labi ndodhet nën arrest shtepiak për llogari të një procesi për çështje korrupsioni.

Nisi sot rimbursimi i fishave të diabetit për fëmijët diabetikë, pas vendimit të Qeverisë për ofrimin falas të fishave për fëmijët 0-18 v

Një tjetër vetëvrasje është regjistruar në qytetin e Durrësit, ku ka varur veten një burrë i moshës 52 vjeç.

Gjykata Administrative ka rrëzuar kërkesë-padinë e prokurores Rovena Gashi të bërë javën e kaluar ndaj Prokurores së Përgjithshme të përk

36 gjyqtarë dhe prokurorë do t’i nënshtrohen ligjit të Vettingut.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka shpallur afatet për aplikimet për vende te lira pune në pozicionin infermier, fiziotera

Një ditë më parë është detyruar të devijojë rrugën avioni i “Blue Panorama” i nisur nga Bolonja me destinacion final Tiranën.