Kapet lokali hapur në Durrës, gjobiten gjithë klientët, pronari shoqërohet në polici

27/03/2020 - 10:51

Policia e Durrësit ka vijuar me ushtrimin e kontrolleve në lokale, të cilat duhet të jenë të gjitha të mbyllura, në kuadër të masave të marra në luftën kundër Covid-19.

Në lagjen nr. 11 është gjetur i hapur një lokal ku kishte disa klientë brenda. Menjëherë uniformat blu kanë gjobitur të gjithë klientët me nga 10.000 lekë.

Ndërsa ndaj pronarit të lokalit u vendos gjoba 100.000 lekë të rinj si dhe është shoqëruar në polici.

Mësohet se një person i pranishëm, deklaroi se ishte invalid dhe kishte shkuar për nevoja personale në lokal, por edhe ai është gjobitur me 10.000 lekë. 

Lokali në fjalë ndodhet tek ish-kinema Iliria, lagjja nr.11.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Europa Nostra i ka drejtuar sot një letër Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit, një javë pas shembjes së Teatrit Kombëtar.

Një 12-vjeçare është larguar nga banesa e saj në lagjen nr.4 në Durrës.

Mjeku i njohur, Pëllumb Pipero i është përgjigjur pedagogut Erion Kristo i cili një ditë më parë tha: "Ajri të shëron?

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike iu bën thirrje të gjithë debitorëve të energjisë të bëhen pjesë e aktmarrëveshjes për të

Zbardhen detaje të reja nga grabitja spektakolare në Tiranë, ku Donald Hoxha bashkë me Gentian Kanen vodhën mbi 250 milionë lekë nga maki

Ambasadori i BE-së në Shqipëri, Luigi Soreca, ka uruar besimtarët myslimanë me rastin e Fitër Bajramit.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar së gjatë 24 orëve janë identifikuar 9 raste të reja me COVID-19.

Ditën e martë, 26 maj, mbushen plot 6 muaj nga tërmeti i fund nëntorit të vitit të kaluar, që la pas shkatërrime të shumta në Durrës.

Ambasada Amerikane në Tiranë uron festën e Fiter Bajramit për të gjithë besimtarët myslimanë.

Kryetarja e Bashkisë së Durrësit, Emiriana Sako, ka uruar besimtarët myslimanë, qytetarët e Durrësit dhe të gjithë shqiptarët me rastin e