Kappa Oil, sponsor zyrtar i Hiking Adventure Club Albania

17/09/2019 - 14:33

Gjigandi i lubrifikantëve Kappa Oil është sponsor zyrtar i i Hiking Adventure Club Albania, një operator turistik i specializuar dhe licensuar për zhvillimin e tureve turistike në terrene të vështira malore.

Hiking Adventure Club Albania është një Tour Operator i specializuar dhe i licensuar në organizimin me cilësi të tureve me guida, Trekking, Hiking, Kayak, Zhytje, Ski Alpinizëm, Off Road si dhe sporteve në natyrë dhe aventurave ekstreme, e gjitha kjo falë ekipeve në terren dhe guidave profesioniste.

Për këtë arsye Hiking Adventure Club Albania kërkonte një partner serioz dhe të besushëm për mjetet e saj të mëdha dhe të fuqishme të cilat duhe të lëvizin në terrene të vështira, malore dhe shpeshherë jo të shtruara, por off road.

Për këtë arsye Kappa Oil si një lubrifikant lider në tregun shqiptar dhe rajonal, dhe i shtrirë edhe në shumë vende të Europës dhe botës ofron cilësinë më maksimale për guidat me shkallë vështirësie të lartë të Hiking Adventure Club Albania.

Hiking Adventure Club Albania

Aventurat e Hiking Adventure Club Albania gjatë këtyre viteve janë zhvilluar nga lindja në perëndim, nga veriu në jug, duke u njohur dhe familjarizuar me banorët e trevave të ndryshme dhe kulturat e krahinave ku ata shkelën. Gjatë gjithë këtyre viteve eksplorimi, njohën më mirë se kushdo tjetër territorin shqiptar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Teksa mbrëmjen e së mërkurës vulosi përfundimisht JO-në për fillimin e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, presidentit fr

100 shtetas shqiptarë janë riatdhesuar sot, nga të cilët 43 nga Franca, 5 nga Belgjika dhe 52 nga Gjermania.

Pas gjestit të ambasadorit të OSBE-së në Tiranë, Berndt Borchardt, i cili pak ditë më parë u tregoi gishtin e mesit banorëve të “Astrit”

Projekti me vlerë rreth 285 milionë lekë dhe i financuar nga qeveria dhe ministria e Financave synon t’i japë një pamje komplet ndryshe s

Jep dorëheqjen kreu i Urbanistikës në bashkinë e Durrësit.

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka reaguar për operacionin policor të zhvilluar sot në qytetin e Vlorës, ku u arrestua personi i arr

Në një vit në Shqipëri prodhohen 26 mijë tonëqese plastike.

Në Autoritetin Rajonal të Ushqimit në Durrës është komanduar drejtuesi i ri.

Prokuroria ka kërkuar arrest me burg për 10 të arrestuarit pas protestës së të dielës në zonën e Astirit.