Kappa Oil, sponsor zyrtar i Hiking Adventure Club Albania

17/09/2019 - 14:33

Gjigandi i lubrifikantëve Kappa Oil është sponsor zyrtar i i Hiking Adventure Club Albania, një operator turistik i specializuar dhe licensuar për zhvillimin e tureve turistike në terrene të vështira malore.

Hiking Adventure Club Albania është një Tour Operator i specializuar dhe i licensuar në organizimin me cilësi të tureve me guida, Trekking, Hiking, Kayak, Zhytje, Ski Alpinizëm, Off Road si dhe sporteve në natyrë dhe aventurave ekstreme, e gjitha kjo falë ekipeve në terren dhe guidave profesioniste.

Për këtë arsye Hiking Adventure Club Albania kërkonte një partner serioz dhe të besushëm për mjetet e saj të mëdha dhe të fuqishme të cilat duhe të lëvizin në terrene të vështira, malore dhe shpeshherë jo të shtruara, por off road.

Për këtë arsye Kappa Oil si një lubrifikant lider në tregun shqiptar dhe rajonal, dhe i shtrirë edhe në shumë vende të Europës dhe botës ofron cilësinë më maksimale për guidat me shkallë vështirësie të lartë të Hiking Adventure Club Albania.

Hiking Adventure Club Albania

Aventurat e Hiking Adventure Club Albania gjatë këtyre viteve janë zhvilluar nga lindja në perëndim, nga veriu në jug, duke u njohur dhe familjarizuar me banorët e trevave të ndryshme dhe kulturat e krahinave ku ata shkelën. Gjatë gjithë këtyre viteve eksplorimi, njohën më mirë se kushdo tjetër territorin shqiptar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nis numërimi mbrapsht për reformën zgjedhore në Shqipëri, pasi sot është afati i fundit për të cilin palët janë angazhuar ta përmbyllin a

Sipas parashikimit të meteorologëve, vranësirat e shpeshta do mbeten prezente në territorin shqiptar sot, duke sjellë reshje afat shkurtr

Aktori i njohur Naum Shundi i ftuar në emisionin “Kjo javë” në “News 24” nga gazetarja Nisida Tufa, deklaroi se është ndjerë shumë keq pë

Pas padive që ka depozituar Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit në lidhje me shembjen e godinës së vjetër, ka reaguar Prokuroria e Posaçme ku

Linja ajrore ekonomike Wizz Air deklaroi se do të operojë me një bazë të re në Tiranë.

Duke filluar nga dita e hënë, hotelet në të gjithë vendin do të kenë akses për të aplikuar për hapjen e plazheve private.

Një ditë më parë, në mbledhjen e Këshillit Bashkiak Durrës u miratua lista parapake me emrat e 8782 qytetarëve, që pritet të përfitojnë g

462 qytetarë të Durrësit janë refuzuar për të përfituar dëmshpërblimin e dëmeve të shkaktuara nga tërmeti, megjithëse kanë aplikuar në pr

Kapet dhe arrestohet me qëllim ekstradimi drejt Italisë, 29-vjeçari i kërkuar për veprat penale “Pjesëmarrja në organizatë kriminale” dhe

Nuk dimë nëse ka qenë një moskoordinim mes institucioneve apo gabim i policisë në urdhrin e saj por brenda ditës së sotme Policia e Shtet