Kazanëve të plehrave iu vihet zjarri në mes të Durrësit (VIDEO)

02/07/2019 - 12:16

Rastet e djegies së plehrave në qytetin e Durrësit dhe në mbarë vendin, mbeten një problem shqetësues për komunitetin prej vitesh e vitesh, e që nuk ka gjetur ende zgjidhje.

I fundit që është regjistruar në Durrës, ka ndodhur në mes të qytetit, vetëm pak hapa larg nga godina e Gjykatës dhe në orët e vona të mbrëmjes.

Një banor i zonës ka denoncuar rastin pranë redaksisë së “DurrësLajm” dhe ka filmuar pamjet si në videon më poshtë. Forcat zjarrfikëse pas mbërritjes në vendngjarje, filluan punën për shuarjen e flakëve.

Kazanët janë të vendosur përpara Rotondës, një prej siteve dhe atraksioneve turistike në qytetin e Durrësit, ku ndalen pjesa më e madhe e turistëve të huaj që vizitojnë vendin tonë. Dhe sigurisht pamje të tilla duhen shmangur nga cilido person i papërgjegjshëm që është shkaktar, pasi dëmtojnë imazhin e qytetit bregdetar, që përkon dhe në këtë periudhë në mes të sezonit turistik.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino, thotë se për shkak të numrit të lartë të rasteve të reja me koronavir

Komisioni për Ekonominë dhe Financat, dhe deputetët e Qarkut të Durrësit, nën drejtimin e kryetares së Komisionit, znj.

Komisioni Evropian ka prezantuar vlerësimin e tij për përmbushjen e kërkesave për mekanizimin e mbajtjes së liberalizimit të vizave me Sh

Gjykata e Durrësit ka lënë në burg 56-vjeçarin me iniciale R.S., i cili akuzohet se ka kryer veprime të turpshme ndaj dy vajzave të mitur

Sot u zhvillua mbledhja e dytë e Komitetit Rajonal për Zhvillimin e Turizmit, nën drejtimin e Prefektit të Qarkut Durrës Roland Nasto, ku

COVID-19 futet në gjykatën e posaçme kundër krimit e korrupsionit duke pezulluar proceset gjyqësore për ditën e sotme, pasi ka prekur një

Ushtria shqiptare ka zhvilluar dje një operacion për pastrimin e ishullit të Sazanit nga municionet luftarake të depozituara atje ndër vi

Ambasada gjermane në Shqipëri paralajmëron qytetarët e saj lidhur me udhëtimet drejt vendit tonë duke paraqitur kornizën e situatës me pa

Nga 90 rastet e reja me koronavirus të identifikuar në të gjithë vendin, 15 janë regjistruar në Durrës.