Keni plane për fundjavën? Moti ndryshon nesër pasdite

17/01/2020 - 19:28

Jemi në pikun e dimrit, dhe moti po tregon qëndrueshmëri. Sipas meteorologëve, situata do të vazhdojë e kthjellët deri pasditen e të shtunës. Më pas parashikohet shtim i vranësirave gjatë fundjavës.

“Në zonat e ulëta do të kemi shira të dobëta dhe në zonat malore reshje të pakta dëbore”, ka thënë Adiola Bani, meteorologe.

Meteorologia tregon se ne vazhdim do të kemi rënie të temperaturave kryesisht në mëngjes, ndërsa mesdita do të jetë me diell dhe temperaturat do të luhaten në 13-14 gradë.

“Java që vjen parashikohet me diell. E hëna dhe e marta do të jenë të ftohta”, shprehet Bani.

Megjithëse janar nuk ka gjasa për reshje dëbore.

“Janari do të jetë pa dëborë dhe i thatë pa reshje, pasi ka patur pak reshje. Për Tiranën as diskutohet bora gjatë këtij muaji të parë të vitit”, shton më tej meteorologia Bani.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të tjera detaje dalin në dritë nga arrestimi i pedagogut dhe botuesit të njohur, Henri Çili, i cili akuzohet për mashtrim, pastrim parash

Rikthehen reshjet në pjesën më të madhe të vendit, duke bërë që deri në mesditë i gjithë vendi të jetë me reshje shiu dhe reshje dëbore n

Një ditë pasi babai i saj vrau nënën dhe ndërsa ka varrosur të ëmën, vajza e të ndjerës Hajdije Tasuni ka postuar një mesazh shumë të ndj

Në një kohë kur kryeministri Edi Rama ka kërkuar ruajtjen e qetësisë dhe mos përhapjen e panikut nga koronavirusi, drejtori i kadastrës E

Sipas raportit të Agjencisë Evropiane për Azilin (EASO) Shqipëria vazhdoi të ishte mes dhjetë vendeve me numrin më të madh të azilkërkues

Bashkia e Durrësit ka shpallur dy vende të lira pune.  Për të dy vendet vakante ftohen të gjithë kandidatët e interesuar të dorëzojnë dok

Në prill të vitit të kaluar Universiteti “Aleksandër Moisiu” në Durrës (UAMD) inauguroi dy investime të mëdha të bëra në fushën e Multime

Janë përzgjedhur 4 kandidatë për kreun e Byrosë Kombëtare të Hetimit.

Miratohet lista e tretë me 1588 emra të rinj që do të përfitojnë subvencionimin e qirasë në Durrës.