Këputet palma në mes të Durrësit, plagosen dy persona (VIDEO+FOTO)

24/12/2019 - 14:07

Një incident me dy persona të plagosur ka ndodhur këtë mesditë në Durrës.

Një palmë është shkëputur papritur në kryqëzimin e Lulishtes 1 Maji dhe ka plagosur dy kalimtarë të rastit.

Mësohet se të lënduarve iu është dhënë ndihma e parë nga kalimtarët e tjerë ndërsa janë dërguar në spital për ndihmë mjekësore.

"DurrësLajm" ka siguruar pamjet nga një biznes i zonës, ndërsa vihet re që palma e këputur ka përgjakur bulevardin.

Në vendngjarje është edhe një lypëse me një fëmijë të vogël, që fatmirësisht nuk kanë pësuar lëndime.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mbrëmjen e sotme, shëtitorja “Taulantia” në Durrës ofronte një pamje tjetër.

Shkolla 9-vjeçare “Bedie Bebeziqi”, në lagjen nr.4 në qytetin e Durrësit, u shemb më 11 maj 2020 me qëllim rindërtimin e saj pas dëmtimev

Deputetja Blerina Gjylameti ka konfirmuar se ka rezultuar pozitive me koronavirus.

MPJ e Izraelit mirëpret miratimin nga parlamenti shqiptar të përkufizimit të antisemitizmit nga IHRA. 

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka rikthyer në detyrë kreun e Gjykatës së Apelit të Shkodrës, Fuat Vjerdha.

Kreu i Sindikatës së Naftëtarëve Sokol Dautaj, ka rezultuar pozitiv në testin e koronavirusit.

Ministria e Shëndetësisë raportoi pak më parë se mes personave që humbën betejën me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit ishte edhe prof.

Ministria e Shëndetësisë ka informuar lidhur me situatën epidemiologjike në 24 orët e fundit të COVID19 në Shqipër.

Zhvillimi i vrullshëm ekonomik i zonës industriale në të dy krahët e autostradës Tiranë – Durrës është shoqëruar në mënyrë të pashmangshm

Në datat 20-23 tetor, Prezenca e OSBE-së në Shqipëri organizoi në Tiranë një kurs trajnimi për Policinë e Shtetit Shqiptar mbi konceptet