Klement Balili flet për takimin me Berishën dhe mbështetjen që i dha LSI

16/01/2019 - 22:07

Klement Balili, personi më i kërkuar në Shqipëri, i cilësuar si Eskobari i Ballkanit ka folur ekskluzivisht për gazetarin investigativ, Artan Hoxha vetëm pak orë para arrestimit. Në këtë pjesë të intervistës, ai ka folur për lidhjet e tij me politikën dhe cilin subjekt politik ka mbështetur në fushatë elektorale. Balili tregoi se asnjëherë nuk ka pasur një teserë partie, madje është munduar të qëndrojë larg saj. Sipas tij, ka qenë përfshirja e familjarëve të afërt në politikë, duke mbështetur kështu Lëvizjen Socialiste për Integrim. Balili ka treguar edhe një moment nga takimi me ish-kryeministrin Sali Berisha në 2006 në Delvinë.

Pas zgjedhjeve të vitit 2013, ju u emëruat në pozicionin e Drejtorit Rajonal të Transporteve.

Familja ime ka ndihmuar partinë e LSI-së, edhe unë kam ndihmuar. Për këtë arsye mora edhe këtë post, por kam shërbyer me ndershmëri. Kemi kontribuar në fushatë.

E keni takuar ndonjëherë Sali Berishën?

Po kur vinte në zonën e Delvinës, ka ardhur në Banesë dhe i kam dhënë dorën. Kjo kur ka ardhur rreth vitit 2006. Por kur ka qenë kryeministër se kam takuar asnjëherë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prej dy javësh, një grup sipërmarrësish durrsakë vazhdojnë nismën e tyre të përbashkët për t’iu ardhur në ndihmë kategorive më vulnerabël

Këtë të enjte është rritur numri i personave që kanë humbur jetën për shkak të koronavirusit në Shqipëri.

Ministria per Evropën dhe Punët e Jashtme me anë të një njoftimi në Facebook ka njoftuar se janë riatdhesuar të gjitha rastet emergjente,

Edhe pse në një situatë krize nga pandemia, Këshilli i Lartë i Prokurorisë vijon të punojë, tashmë nga shtëpia.

Gjatë 24 orëve të fundit në Lezhë janë konfirmuar dy raste të reja me covid 19.

Është vetëdorëzuar në polici ish-kreu i Aluiznit Durrës, Flamur Gjuzi.

*Me gazetat e mbyllura, redaksitë televizive të përgjysmuara dhe reklamat në pikiatë, kriza e koronavirusit rrezikon të lërë

Ish-kryetari i Këshillit të Qarkut Durrës, Seid Kërtusha, përmes një statusi në rrjete sociale, fton opinionistët, gazetarët dhe drejtues

Sipas MeteoAlb, territori shqiptar do jetë në kushte të qëndrueshme atmosferike duke bërë që të kemi alternime kthjellimesh dhe vranësira

I pyetur sonte në 'Open' në Top Channel, administratori i OSHEE-së Adrian Çela dha detaje mbi kategoritë dhe numrin e përfituesve prej ve