KLGJ shkarkon gjyqtarin Shkëlqim Miri, i dënuar për korrupsion

27/10/2020 - 19:19

Pavarësisht se kishte dhënë dorëheqjen si gjyqtar, KLGJ ka vendosur sot shkarkimin e Shkëlqim Mirit, gjyqtari i dënuar për korrupsion.

Vendimi i KLGJ-së për Shkëlqim Mirin pas kërkesës së ILD-së për nxjerrjen nga sistemi i drejtësisë.

Shkëlqim Miri, gjyqtari i shumë përfolur pasi me vendimin e tij bëri të mundur që të lihej i lirë i dënuari për vrasje, Gentian Doda, kundrejt ryshfetit prej 30 mijë euro.

Shkëlqim Miri u dënua për korrupsion me 2 vite e 8 muaj burg, ndërkohë iu kthyen edhe rreth 300 mijë euro që iu gjetën në banesë në momentin e arrestimit në nëntorin 2019.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ju bën apel qytetarëve të shmangin çdo lloj grumbullimi, të kufizojnë kontaktet dhe lëvizj

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Shefja e Departamentit të Sëmundjeve Infektive në ISHP, Silva Bino tha sot se testi i shpejtë është gati 100% efektiv dhe ndihmon autorit

Trupi i mbytur i gjetur sot në mëngjes në Durrës, i përket peshkatarit të zhdukur rreth një javë më parë, Silvi Priftit.

Rendi dhe siguria pavarësisht deklarimeve zyrtare nuk është në nivelin e duhur.

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Marko Bello është ndarë nga jeta në moshën 59-vjeçare.

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga vranësira të cilat do të sjellin reshje në të gjithë territorin.

Gjendet një person i mbytur në breg të detit në lagjen nr.1 në Durrës.

Ambasadorja amerikane ka vlerësuar SPAK pas vendimit të GJKKO për të sekuestruar sërish pasuritë e ish-kryeprokurorit të përgjithshëm, Ad

Adriatik Llallës, ish-prokurorit te përgjithshëm që do gjykohet për fshehje te te ardhurave, tanimë me vendim të Prokurorisë së Posaçme k