Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

KLGJ vendos sot për shkarkimin, gjyqtarja Enkeleida Hoxha e pranishme në seancë

04/03/2021 - 09:58

Këshilli i Lartë Gjyqësor pritet të japë sot vendimin për kërkesën e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë lidhur me shkarkimin nga detyra të gjyqtares së Krujës Enkeleida Hoxha, e arrestuar për korrupsion.

Kjo e fundit është shoqëruar nga policia e burgjeve me pranga në duar dhe maskë të zezë Covid-i për në KLGJ, ku do të jetë e pranishme bashkë me avokatin e saj.

Inspektori i lartë i drejtësisë kërkon shkarkimin e gjyqtares për një sërë shkeljesh ne vendimet e saj për ulje të dënimit për të dënuarit, përfshirë edhe vendimin e fundit për Hekuran Billën.

Gjyqtarja Enkeleida Hoxha u arrestua pak javë me parë në sallën e gjyqit teksa shpalli një tjetër vendim për një të dënuar i cili kërkonte lirim para kohe me kusht.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se në 24 orët e fundit, në vendin tonë janë kryer 2886 testime për persona të dysh

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Durrës prej mesditës së sotme.

Ditën e sotme fillon vaksinimin antiCovid për operatoret turistikë në vendin tonë.

Zgjedhjet e 25 Prillit në Shqipëri nuk do t’i zgjidhin problemet që ka vendi.

Këtë të shtunë vendi parashikohet të përfshihet nga një sistem i dendur vranësirash i cili do të gjenerojë reshje.

Covidi i ka marrë jetën ditën e sotme një ish-futbollisti të njohur.

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë kryer 10.134 vaksinime në të gjithë vendin, ndërsa nga nisja e procesit të vaksinimit më 11 janar  n

Kompania EMAAR prezantoi pasditen e sotme projektin për portin turistik të Durrësit, një investimi që kap vlerën 2 miliardë euro.

Nga Durrësi, kryeministri Edi Rama, bashkë me biznesmenin Mohamed Alabbar janë duke prezantuar projektin për portin e ri turistik të qyte