KLP plotëson vakancën, kush është anëtarja e re që zuri vendin e Besnik Canit

28/01/2021 - 15:54

Eloida Goxhi është zgjedhur ditën e sotme anëtare e KLP-së, duke zënë vendin e Besnik Canit.

Ajo ka marrë 104 vota pro dhe do të marrë vendin e lënë bosh nga Besnik Cani, i cili më 27 shkurt 2020 u shkarkua duke qenë se i dolën probleme me pasurine, aftësitë profesionale dhe shkeljen e etikës.

Ditën e sotme, Moisi Duda, prokuror i Apelit, mori automatikisht vendin tjetër që ishte bosh.

Ndërsa 4 prokurorët e tjerë që ishin në garë për vendin e dytë të lirë ishin:

• Zeqir Hoda, prokuror, Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë, Tiranë;

• Eloida Goxhi, prokuror, Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë, Berat;

• Albert Kuliçi, prokuror, Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë, Vlorë;

• Elona Alvora, prokurore, Prokuroria pranë Gjykatës së Shkallës së Parë, Vlorë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Çifti hungarez Peter Toth dhe Cecilia Fazekas vizituan për më shumë se dy muaj atraksionet më të bukura turistike të Shqipërisë, duke i d

Ka rënë në prangat e policisë një 57-vjeçar në hyrje të pikës së kalimit kufitar Morinë.

Një 16-vjeçar, i cili mbeti i plagosur një natë më parë nga një aksident i ndodhur në Sukth, ka ndërruar jetë në spital disa orë pas përp

Sipas MeteoAlb moti i kthjellët do të dominojë në të gjithë vendin deri në mesditë ku shfaqen vranësira nëpër territor.

Shqipëria vijon të shënojë shifra të larta të infektimeve nga Covid 19, ndërsa i lartë mbetet edhe numri i fataliteteve.

Avokatja e njohur në Durrës, Luljeta Petani, përmes një statusi në rrjete sociale ka kritikuar mënyrën sesi forcat politike janë përfshir

Të gjesh vend parkimi në Durrës, shpesh kthehet në mision shumë të vështirë.

Pas Greqisë, edhe Ministria e Jashtme Shqitpare njofton masa të reja anti-Covid në Pikën Kufitare të Kakavijës.

Mjeku Tritan Kalo ka bërë disa vlerësime në lidhje me mënyrën se si po menaxhohet pandemia e koronavirusit në vend.

Arqipeshkvi i Shkodrës, Angelo Massafra, është infektuar me koronavirus.