Konferencë urgjente për shtyp në policinë e Durrësit, ja çfarë pritet të ndodhë

14/12/2019 - 11:01

“Në orën 11:30 në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, drejtori i Drejtorisë Vendore Durrës Lorenc Shehu do të ketë konferencë për shtyp.”

Ky është njoftimi i policisë së Durrësit për mediat, i sapo dërguar gazetarëve.

Gjatë konferencës për shtyp pritet të zbardhen emrat e personave të arrestuar në kuadër të hetimeve për tërmetin e 26 nëntorit.

DurrësLajm njoftoi mëngjesin e sotëm, se në qytetin bregdetar ka nisur një valë arrestimesh të personave përgjegjës për godinat e shembura mëngjesin e 26 nëntorit dhe që u morën jetën shumë personave dhe lanë të plagosur dhjetëra të tjerëve.  

Bëhet me dije se Prokuroria ka grupuar në një të vetme dosjet e të gjitha objekteve të shembura më 26 nëntor dhe që shkaktuan të vdekur e të plagosur.

Tek objektet Mira Mare, Konvaleshenca, pallati 6 katësh pranë Kryqit të Kuq në lagjen nr.18, pallati 6 katësh tek zona e dy gjelave, hotel “Tropikali”, vila katër katëshe në ish-kënetë dhe hotel “Vila Palma”. Nga shembja e këtyre ndërtesave pati viktima, ndaj dhe hetimet u rregjistruan për ndërtim të paligjshëm dhe shpërdorim detyre.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Emisioni “Uniko” nga Spartak Koka në Klan Plus sjell ekskluzivisht rrëfimin e vajzës së Enkeleda Çapokut, 39-vjeçares që u vra nga kunati

Dy ditë pas vizitës së kryeministrit Edi Rama në Romë, televizioni shtetëror italian, Rai3, ka bërë një kronikë të frikshme për kanabisin

Pas një peripecie jo të pakët, Mjekësia Ligjore ka bërë publike autopsinë për vdekjen e 19 vjeçares, Rezarta Hajdari, e cila humbi jetën

Ambasada shqiptare në Kinë përmes një njoftimi lajmëron të gjithë qytetarët shqiptarë që jetojnë në shtetin kinez që të njoftojnë aktivit

Një ditë pas ngjarjes tragjike të vdekjes së papritur të dy foshnjave 5-muajshe, ngjarje kjo që tronditi qytetin e Beratit, prindërit rrë

Pavarësisht se në vendin tonë nuk ka asnjë rast të dyshuar si i prekur nga koronavirusi dhe institucionet përgjegjëse kanë siguruar se ke

Prokuroria e Tiranës ka apeluar vendimin e Gjykatës së Tiranës për të pushuar çështjen e ‘lobimit rus’ ndaj kryetarit të Partisë Demokrat

Ky është kompleksi super luksoz në pronësi të vëllezërve Hajri, në Shijak të dyshuarit kryesorë për rrëmbimin e Jan Prengës në Kamzë 10 d

Një grup banorësh të lagjes nr.13 në plazh të Durrësit kanë dalë në protestë ditën e sotme.

KLP ka miratuar sot projektaktet për delegimin e 5 prokurorëve si drejtues të Prokurorive në rrethe.