Konfirmohet në detyrë kreu i Gjykatës Administrative të Apelit

18/06/2019 - 09:41

Kreu i Gjykatës Administrative të Apelit Kastriot Selita është konfirmuar sot në detyrë.

Trupa gjykuese e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, e përbërë nga Olsi Komici, Lulzim Hamitaj dhe Brunilda Bekeshi thanë dakordësinë për vijimin e detyrës së Kastriot Selitës.

Ndërkohë që në orën 10:30 të paradites së sotme ishte parashikuar seanca dëgjimore për drejtuesin e Prokurorisë së Apelit Shkodër, Elvin Gogaj, por është shtyrë. Shkak për këtë ka qenë riçelja e hetimeve administratore ndaj tij.

Në orën 14.30 do të zhvillohet seanca dëgjimore për  gjyqtarin e Apelit të Krimeve të Rënda, Gurali Brahimllari.

Ndërsa seanca dëgjimore ndaj kandidates së SPAK-ut, Manjola Kajana do të zhvillohet në orën 16:00.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Autoritetit Portual Durrës, Pirro Vengu, zhvilloi ditën e sotme një takim me Ambasadorin gjerman në v

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj teksa diskutonte në Komisionin e Sigurisë për Buxhetin 2019, është shprehur se me buxhetin e parashik

Rrugorët e kryeqytetit ndjekin për rreth 1 orë dhe prangosin një 18-vjecar, për mosbindje dhe mbajtje pa të drejtë të uniformës.

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur të lërë në burg 6 personat e arrestuar të akuzuar për grabitjen e rreth 6 milionë eurove në aeropo

Franca renditet si vendi me kombësinë më të mirë për vitin e tetë radhazi, ndërkohë që Britania e Madhe mund të shohë të bjerë në vendin

Në Gjykatën e Apelit Vlorë u mbajt sot seanca e radhës për për ish-oficerin e policisë, Dritan Zagani, i cili akuzohet për shpërdorim det

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar nga detyra anëtarin e Gjykatës Kushtetuese, Besnik Muçi.

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu ka raportuar sot në Komisionin parlamentar të Sigurisë duke bërë bilancin e 10 m

Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar mbi përplasjet e institucioneve në lidhje me Gjykatën Kushtetuese.

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, Myfitiu i Shkodrës, imam Muhamed Sytari tha se konfliktet ndërfetare i kanë rrënjët tek mendjet e