Konkurrencë për funeralet, përplasje me thika në QSUT

Postuar: 20/04/2013 - 20:38

TIRANE, 20 prill 2013 - Një i vdekur është kthyer në mollë sherri mes pronarëve të dy agjencive funerale në Tiranë, të cilët janë përleshur me grushte e thika brenda Urgjencës së sëmundjeve të brendshme te spitali “Nënë Tereza” në Tiranë. 

Konkurrenca se kush do merrte përsipër ceremoninë mortore, ka shkaktuar një të plagosur me thikë dhe dy të tjerë me dëmtime në pjesë të ndryshme të trupit. Ndërsa pronari i agjencisë funerale është ndaluar dhe hetohet në gjendje të lirë si autor i plagosjes së “rivalit” e dy të tjerë janë shpallur në kërkim.
Në kohën kur në sallë vazhdonte të kryhej ndërhyrja kirurgjikale e një të moshuari, dy pronarët e dy agjencive të ndryshme funerale, shtetasit Aldont Rrahmani, 45 vjeç dhe Daniel Qemalit, 28 vjeç, kanë nisur konfliktin se kush do ta merrte kufomën, nëse personi që po operohej do të vdiste. Në sherrin e dhunshëm janë përfshirë edhe 4 persona të tjerë, dy miq të autorit dhe dy të tjerë të të dëmtuarit. 

Burime nga Policia e Tiranës thanë se Rrahmani, i dënuar më parë për vjedhje, ka plagosur me thikë në parakrah konkurrentin e tij, Daniel Qemali, edhe ky i dënuar më parë për shitje lëndësh narkotike. Po kështu, dy persona të tjerë të paidentifikuar që kanë qenë me autorin, kanë goditur me sende të forta edhe shtetasit Dëfrim Sula, 21 vjeç dhe Ledi Heri, 25 vjeç. 

/Gazeta "Panorama"/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E ndërsa kishin mbetur vetëm 24 orë kohë që PD të plotësonte mangësitë në lista, kjo e fundit ende nuk është paraqitur në Komisionin Qend

Pritet që sezoni turistik veror të startojë me infrastrukturë të cunguar në vijën bregdetare të plazhit të Durrësit.

Ministri i Brendshëm Dritan Demiraj zhvilloi takime në Drejtoritë Vendore të Policisë në Lezhë e Shkodër.

Menjëherë pas protestes së banorëve, që kërkojnë privatizimin e ish-kabinave të plazhit, pasi jetojnë aty prej 27 vjetësh, ka ardhur reag

Moti do të jetë i qëndrueshëm gjatë gjithë kësaj jave me kthjellime dhe temperatura të larta.

32 familje, të cilat pushtuan kabinat e plazhit 27 vite më parë, janë grumbulluar sot para bashkisë së Durrësit në një protestë

“Durrës Lajm” ka zbuluar fotot e aktivistëve demokratë që përfunduan në spitalin e Durrësit me shenja si të helmimit, pas mitingut hapës

Edhe dita e hënë do të karakterizohet nga kushte të qëndrueshme të motit duke bërë që kthjellimet të jenë dominante.

Rritet numri i pacientëve që janë paraqitur për të marrë ndihmën e parë në spital, pas shenjave të helmimit që shfaqën pas inci

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë detaje të reja në lidhje me atentatin e dyfishtë në qytetin e Vlorës ku mbeti i vdekur drejtori i