Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Kontrollet e RENEA, sekuestrohet një pistoletë dhe targa të vjedhura të makinave

26/02/2021 - 10:03

Një ditë më parë, në zonën e Laçit u kryen kontrolle të shumta nga RENEA, Forcat Operacionale të Policisë së Shtetit dhe efektivët e Policisë së Lezhës e Kurbinit, në kuadër të hetimeve për kapjen e vrasësve të Shkëlzen Kastratit që u ekzekutua më 1 Shkurt në Fier.

Gjatë këtyre kontrolleve u sekuestrua një pistoletë dhe targa të vjedhura të automjeteve. Në ambientet e jashtme të një kompleksi në Fushë-Milot u gjet një pistoletë Glock me 14 fishekë dhe një krehër pistolete me 16 fishekë që i përkiste 30-vjeçarit me iniciale C.K.

Policia thotë se ky person dyshohet të jetë edhe autori i vjedhjes se  targave të shpallura në kërkim nga Policia e Shkodrës të vjedhura më 19 Shtator 2019, të cilat  u gjetën brenda ambienteve rrethuese  të objektit.

30-vjeçari u arrestua në flagrancë dhe akuzohet për armëmbajtje pa leje dhe vjedhje.

Kontrollet vijuan edhe në disa ambiente të tjera në qarkun e Lezhës, ku gjatë kontrolleve janë shoqëruar për verifikim disa persona me precedent të mëparshëm penal.

Policia kishte dyshime se në këtë zonë mund të fshiheni personat e përfshirë në vrasjen e Kastratit. Për këtë ngjarje, janë identifikuar dhe shpallur në kërkim 4 autorët e dyshuar, Albert Zaja, Elmir Tufa, Elson Xheçuka dhe Roland Cara.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në zgjedhjet e 25 prillit do të angazhohen 7500 efektivë të policisë, të cilët në të gjithë vendin do të kujdesen për mbarëvajtjen e proc

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se në 24 orët e fundit, në vendin tonë janë kryer 2886 testime për persona të dysh

Kryeministri Edi Rama ndodhet në Durrës prej mesditës së sotme.

Ditën e sotme fillon vaksinimin antiCovid për operatoret turistikë në vendin tonë.

Zgjedhjet e 25 Prillit në Shqipëri nuk do t’i zgjidhin problemet që ka vendi.

Këtë të shtunë vendi parashikohet të përfshihet nga një sistem i dendur vranësirash i cili do të gjenerojë reshje.

Covidi i ka marrë jetën ditën e sotme një ish-futbollisti të njohur.

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë kryer 10.134 vaksinime në të gjithë vendin, ndërsa nga nisja e procesit të vaksinimit më 11 janar  n

Kompania EMAAR prezantoi pasditen e sotme projektin për portin turistik të Durrësit, një investimi që kap vlerën 2 miliardë euro.