Kontrollet e Ujësjellësit në Durrës, goditen 4 raste me lidhje të paligjshme

Postuar: 20/02/2018 - 14:31

Vijon puna për goditjen e rasteve të lidhjes së paligjshme në rrjetin e ujësjellësit, procedohen penalisht tre shtetas në Durrës, pronarë të 4 dyqaneve.

Specialistët për Krimet në Stacionin e Policisë Plazh gjatë ditës së djeshme kanë goditur katër raste të lidhjes së paligjshme në rrjetin e ujësjellësit.

Janë proceduar penalisht tre shtetas, konkretisht:

•B.T. 40 vjeç, banues në Arapaj, Durrës;

•G.H. 34 vjeç, banues  në Durrës;

•B.F. 40 vjeç, banues  në Durrës.

Gjatë kontrollit të ushtruar nga Punonjësit e Ujësjellës-Kanalizimeve Durrës në lagjen nr.13, Durrës në dy biznese të shtetasit B.T. ,; në biznesin e shtetasit G.H. si dhe në biznesin e shtetasit B.F. janë konstatuar lidhje të paligjshme në rrjetin e ujësjellësit.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme për veprën penale "Shkatërrimi i rrjetit të ujësjellësit" parashikuar në nenin 159 të Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-anëtari i Byrosë Politike, Muho Asllani kujton në një intervistë vitet e burgut të ish-drejtuesve komunistë.

“Quhem Navid, jam 28 vjeç dhe vij nga Afganistani. Për shkak të luftës lashë shtetin e Afganistanit dhe erdha këtu.

Banorët e zonës së Rrashbullit dhe Xhafzotajt iu kanë vënë zjarrin tokave të tyre bujqësore.

Është publikuar momenti i arrestimit të Violeta Donajt, gruas 35-vjeçare që ekzekutoi me katër plumba burrin e saj Kujtim Donaj, 42 vjeç.

Gjatë fundjavës, Policia Rrugore vijon me shtrëngimin e masave penalizuese për drejtuesit e mjeteve që thyejnë rregullat e qarkullimit.

Në Shqipëri paraditja vijon me kthjellime e vranësira të shpeshta; më të dendura pas mesditës në zonat malore ku pritet të ketë rrebeshe

   Grupi ndërministror qeveritar dhe kompania koncesionare e rrugës Milot-Morinë kanë përmbyllur procesin e negociatave duke dalë me një

   Riparimi i shtresave asfaltike në aksin Tirane – Durrës në kuadër të projektit të mirëmbajtjes me performancë të Bankës Botërore do të

   Moti mbetet gjatë gjithë ditës me kthjellime dhe kalime të shpeshta vranësirash.

Mbi 100 deputetë dhe ish-deputetë të Parlamentit Shqiptar kanë shfrytëzuar maksimalisht një privilegj që ua jap ligji, duke futur mjete ‘