KPK e konfirmoi në detyrë, Komisioneri Publik ankimon vendimin për kandidaten për Kushtetuese

18/09/2019 - 17:14

Komisioneri Publik ka ankimuar në KPA vendimin e KPK, për konfirmimin në detyrë të gjyqtares Regleta Panajoti.

Sipas Komisionerit Publik, Panajoti, nuk arrin nivel të besueshëm për konfirmimin në detyrë. Do të jetë që KPA do të vendosë tani për gjyqtaren Regleta Panajoti.

Kandidate për të qenë një nga anëtaret e Gjykatës Kushtetuese, gjykatësja e Tiranës Regleta Panajoti u konfirmua nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit me shumicë votash më 26 qershor.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Përmes një postimi në Facebook, Ambasada amerikane ka publikuar me anë të një videoje, emrat e zyrtarëve të lartë dhe ish-zyrtarëve të sh

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash, por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta.

Teksa qeveria ka ndërmarrë një sërë angazhimesh për projekte të Partneritetit Publik privat (PPP), Kontrolli i Lartë i Shtetit (KLSH) ka

Ministri i Drejtësisë në Kosovë Abelard Tahiri ka qenë në një lidhje direkte me emisionin “Open” të Eni Vasilit në Top Channel dhe ka fol

Më në fund, do të asgjësohet fusha e plehrave në ish-kënetën e Durrësit, vjen kështu lajmi i mirë për banorët e qytetit nr.

Parlamenti Evropian pritet që në 24 tetor të votojë një rezolutë  për negociatat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, flet për herë të parë për aksidentin e djeshëm në autostradën Tiranë-Durrës, ku makina me të c

Mbrëmjen e së shtunës vëllai i deputetes së Partië Socialiste, Blerina Gjylameti, Elton Macolli humbi jetën në një aksident automolistik

Ky është momenti i përplasjes fatale të makinës së 37-vjeçarit Elton Macolli, vëllai i deputetes socialiste Blerina Gjylameti, me një kam

Tashmë edhe Kepi i Rodonit është dhënë me koncesion, madje bukuritë e paprekura të natyrës duket se do ti nënshtrohen ndërhyrjeve.