Kreu i PD Durrës uron besimtarët myslimanë: Bajramët e tjerë të na gjejnë më pranë njëri-tjetrit!

23/05/2020 - 22:09

Kreu i demokratëve të Durrësit, Ferdinand Xhaferaj ka uruar të gjithë besimtarët muslimanë për festën e Fiter Bajramit, ndërsa shpreh dëshirën që festat e tjera fetare “të na gjejnë më pranë njëri-tjetrit”.

“Fitër Bajramin!Mbarësi dhe gëzime për ju dhe familjet tuaja! Uroj që sakrifica juaj e sinqertë në këtë muaj të shenjtë të shpërblehet nga Zoti dhe lutem që bajramët e tjerë të na gjejnë më pranë njëri-tjetrit!Përzemërsisht, Ferdinandi”,
- shkruan Xhaferaj në urimin e tij në rrjete sociale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas alarmit të dhënë dje për përhapjen e mundshme të Covid-19 te Kadastra e Durrësit, mëngjesin e sotëm ka nisur kryerja e testit për pun

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të shembë me shpërthim të kontrolluar pallatin e VIP-ave në lagjen 11, bulevardi Dyrra

Nisin hetimet disiplinor për gjyqtaren e rrethit gjyqësor në Krujë, Ekelejda Hoxha.

Ministria e Shëndetësisë ka sqaruar rastin e 62-vjeçarit që humbi jetën sot tek Infektivi.

Ministria e Shëndetësisë raporton se gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me koronavirur 21 persona, duke e çuar në 1161 numr

Ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur studiuesi i njohur Agron Fico, një prej dijetarëve që ia kushtoi jetën trashëgimisë folklorike shq

Sipas MeteoAlb, gjatë paradites së kësaj të marte moti do të paraqitet me kthjellime në vend.

Lëkundje tërmeti në Shqipëri janë regjistruar mbrëmjen e sotme.

Vrasja me dy viktima në Mamurras mbrëmjen e së shtunës, rrezikon të prodhojë viktima të tjera.

Një pacient 88-vjeçar nga Tirana ka ndërruar jetë sot në spitalin Infektiv.