Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Krimi horror/ Flasin banorët e zonës: Mirë mori veten në qafë, por edhe bashkëshorten... Nuk ka më keq! (VIDEO)

10/04/2021 - 18:02

Krimi horror që tronditi opinionin publik paraditen e sotme, ku një grua në Kavajë u gjet e djegur në makinë, ndërsa bashkëshorti i saj i varur në pemë, ka lënë pa fjalë banorët e zonës, që i njihnin mirë çiftin e bashkëshortëve Bilbil dhe Fëllënca Shirja.

Ata shprehen mjaft të habitur nga lajmi që mësuan sot, pasi megjithëse ishin në dijeni të ndarjes së çiftit, nuk mendonin asnjëherë se kriza familjare do të përfundonte kështu.

Bashkëfshatarët e Manskurisë pranojnë se kur e kanë dëgjuar ngjarjen e rëndë janë çuditur, madje fillimisht u dukej e pabesueshme. Ata pohojnë se familja Shirja kishte reputacion të mirë në zonë, madje praktikonin edhe ritet fetare të besimit islam.

“Mirë veten e vet e mori në qafë, por mori në qafë dhe gocën e huaj”,- thotë një bashkëfshatar i çiftit Shirja.

“Besimtari iku, përderisa e bëri këtë punë. Nuk ka më keq… E dogji, nuk e vrau”,- thotë një tjetër banor i zonës, që dënon aktin e kryefamiljarit.

Sipas një tjetër banori të zonës, Bilbili ka shkuar e ka marrë me makinë Fëllënzën në shtëpinë e prindërve, më pas e ka lidhur brenda automjetit dhe i ka vënë zjarrin. Më pas është vetvarur.

Çifti ishin prindër të dy fëmijëve, një vajze të fejuar dhe një djali që frekuentonte shkollën e mesme.

Dyshohet se 48-vjeçari Bilbil Shirja ka qenë përdorues alkooli dhe ishte ndarë nga bashkëshortja e tij 45 vjeçe, Fëllënxa Shirja, prej dy muajsh.

Shkak i krimit tronditës mësohet se ka qenë xhelozia, pasi burri mendonte se 45-vjeçarja e tradhtonte.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

"Unë jam polic në Fier dhe po udhëtoja nga ky qytet drejt Tiranës. Përgjithësisht rrugës së kthimit marr njerëz.

Një avion me 267 ushtarë amerikanë ka mbërritur në Tiranë, në kuadër të stërvitjes së pëbashkët, "Defender Europe 21" që po zhvillohet në

Shqipëria vijon të shënojë shifra në rënie të rasteve Covid.

Nga e hëna, në prag të sezonit turistik, nis, përgjatë vijës bregdetare të Durrësit, aksioni i madh i pastrimit.

Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu ka falenderuar vendet të cilët kanë mbështetur Izraelin në këtë situatë ku një prej tyre ësht

Disa ekspertë kanë sugjeruar se një model i ngjashëm mund të përdoret për të mbledhur të dhëna për variantet e COVID-19, dhe për t’i kësh

Kthimi i Shqipërisë në një destinacion të preferuar turistik ka ndikuar dhe tregun e pasurive të paluajtshme në bregdet.

Dita e sotme do të nisë me një mot me kthjellime dhe vranësira kalimtare, të cilat gjatë paradites herë pas herë pësojnë zhvillim duke sj

Ministrja e Shëndetësisë,Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një statusi në rrjetet sociale ka publikuar shifrat, për vaksinimet që janë kryer

Zv/ministri i Brendshëm, Besfort Lamallari, ka reaguar për vrasjet e fundit në Elbasan dhe në Vlorë, ku theksoi se autoritetet shqiptare