Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Kryebashkiakja Sako bashkëbisedim me votuesit për herë të parë të Durrësit

06/03/2021 - 20:08

Kryetarja e komanduar e Bashkisë Durrës, Emiriana Sako ka zhvilluar ditën e sotme një bashkëbisedim online me votuesit për herë të parë të qytetit bregdetar.

Përmes një postimi në Facebook, Sako bën me dije se ka diskutuar me të rinjtë për rindërtimin dhe vizionin për të ardhmen e Durrësit.

"Në bashkëbisedimin me votuesit për herë të parë.

Duke disktuar për rindërtimin dhe vizionin për të ardhmen e qytetit i cili në mandatin e tretë qeverises të Partisë Socialiste dhe në sajë të projekteve madhore qe do të zbatohen në qytet nga qeveria me Kryeministrin Rama do të marrë shkëlqimin e një qyteti turistik evropian.", shkruan ajo krahas fotove.

Në bashkëbisedimin me votuesit për herë të parë. Duke disktuar për rindërtimin dhe vizionin për të ardhmen e qytetit i...

Posted by Emiriana Sako on Saturday, March 6, 2021

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ambasadorja amerikane Yuri Kim është shqetësuar nga titujt e mediave pas një interviste të saj lidhur me zgjedhjet në Shqipëri.

Për ambasadoren e SHBA-ve në Tiranë, Yuri Kim, “blerja e votës është krim”.

Ditën e nesërme (e mërkurë), në orën 12.00, Këshilli Bashkiak Durrës do të zhvillojë një mbledhje jashtë radhe, ku në rendin e ditës janë

Dy persona janë shpallur në kërkim nga policia e Kurbinit pas konfliktit të ndodhur sot në qendër të Mamurrasit, ku mbetën të plagosur dy

Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit, kanë humbur jetën 5 persona nga COVID-19, ndërsa janë raportuar 234 raste të rej

Zv/ministrja e Shëndetësisë, Mira Rakacolli ka deklaruar në komisionin e Ekonomisë së kryeministri Edi Rama ka meritë të veçantë për sigu

Komandohet kryetarja e Njësisë Administrative nr.6 në Bashkinë Durrës.

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën e sigurisë "arrest me burg" për Erion Petin dhe Klaudio Xibrakun, administratorë të kompanisë, në konte