Kryebashkiakja Sako: Ka nisur vlerësimi i dëmeve për banorët e përmbytur

27/01/2021 - 20:36

Kryebashkiakja në detyrë e Durrësit, Emiriana Sako, ka njoftuar me anë të një postimi në rrjete sociale se ka nisur vlerësimi i dëmeve që u janë shkaktuar banorëve nga përmbytjet e ditëve të fundit.

Sipas saj, strukturat janë në terren 24 orë në shërbim të qytetarëve.

“Duke inspektuar situatën emergjente në Katund të Ri dhe në Sukth. Ka filluar vlerësimi në terren për dëmet që u janë shkaktuar banorëve nga përmbytjet. Të gjitha strukturat janë dhe do të vazhdojnë të jenë në terren 24 orë në shërbim të qytetarëve.” – shkruan kryetarja e bashkisë.

Duke inspektuar situatën emergjente në Katund të Ri dhe në Sukth. Ka filluar vlerësimi në terren për dëmet që u janë...

Posted by Emiriana Sako on Wednesday, January 27, 2021

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sot, në ditën ndërkombëtare të gruas, teatri “Aleksandër Moisiu” në Durrës vjen me një nismë të re, me një tribut ndaj të gjithë atyre në

Sot është afati i fundit për partitë politike në vend, që të dorëzojnë emrat e kandidatëve për deputetë që do të që garojnë për zgjedhjet

Kjo javë sjell kushte dimri të butë në Ballkan.

Në bashkëbisedimin virtual me të rinj që votojnë për herë të parë, kryebashkiakja e Durrësit, Emiriana Sako është pyetur për fati e rreth

Java e parë e marsit mban rekord viktimash për shkak të Covid-19 në më shumë se 11 muaj pandemi në Shqipëri.

Në Shqipëri vijojnë të mbeten të larta shifrat e viktimave dhe rasteve të reja me COVID-19.

Edhe pse me kufizimet e pandemisë, “Shoqata e gruas” në Durrës ka shpallur, në këtë prag 8 Marsi, gratë më të suksesshme të qytetit përgj

Politikani miliarder kosovar, Behgjet Pacolli, ka reaguar për herë të parë publikisht për shpalljen e kompanisë së tij “Mabetex Internati

Me rastin e 7 Marsit, ditës së mësuesve, Bashkia e Durrësit organizoi një ceremoni të veçantë për të vlerësuar kontributin e mësuesve të

Koha e mirë dhe dita e pushimit kanë krijuar trafik të rënduar në rrugët e Durrësit, sidomos në akset “Egnatia” dhe “Taulantia”.