Kryebashkiaku Arbana kërkon të testojë performancën e bashkisë, ja ku mund të votoni

28/09/2020 - 19:21

Bashkia e Shijakut është ndër të parat që vlerëson transparencën e punës së saj në raport me qytetarët. Për këtë ajo vë në dispozicion të banorëve të Shijakut dhe Njësive Administrative një pyetësor që lidhet me performancën e administratës dhe punës së bashkisë si institucion.

Kryebashkiaku Arbana thekson se vlerësimi korrekt është një tregues i mirë i përmirësimit tonë të vazhdueshëm.

Ky pyetësor përfshin fusha të ndryshme:

Prioritetet e publikut:

• Infrastruktura e Ujitjes dhe Kullimit

• Sherbimet bujqesore, siguria ushqimore, mbrojtja konsumatore

• Menaxhimi i mbetjeve

• Transporti Publik

• Zhvillimi Turizmit

• Mbrojtja Mjedisore

• Menaxhimi Ujrave te Zeza

• Furnizimi me Uje te Pijshem

• Ndricimi i Rrugëve

• Mbrojtja Civile dhe Mbrojtja nga Zjarri

• Shërbime Publike Vendore

Për të dhënë opinionin tuaj mund të plotësoni këtë pyetësor duke klikuar në linkun e mëposhtëm.

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=nWQNBpMs0kSCAKPrnzxB...

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një tjetër ligjvënës është infektuar me Covid-19.

Ditën e sotme, 30 tetor 2020 ka mbyllur sytë ish-drejtoresha e NISh-Cigares Durrës "Telat Noga", inxhinierja kimiste Ylfete Laçi, 76 vjeç

Zija Alhysa, kryetar i Konfederatës së Sindikatave në Durrës në një lidhje online në ABC News, denoncoi përsëri mungesën e tamponëve, në

Edi Rama ka autorizuar Klodian Zoton për trajtimin e inerteve të objekteve të shembura nga tërmeti në Durrës.

Ditën e sotme është ndarë nga jeta ish-elektriçisti i spitalit të Durrësit Bilal Luku.

Ministria e Shëndetësisë nuk ka pranuar kërkesën e Ministrisë së Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, për të lejuar që javën e parë të nisjes së

Ministria e Shëndetësisë ka informuar për situatën në 24 orët e fundit të përhapjes së virusit Sars Cov2, rastet e reja dhe situatën në s

Ambasada shqiptare në Turqi ka reaguar pas tërmetit shkatërrimtar me magnitudë 6.9 ballë, që preku një sërë qytetesh turke.

Këshilli Bashkiak Durrës ka kaluar me shumicë votash pikën nr.5 të rendit të ditës që kishte të bënte me rritjen e çmimit të abonesë mujo

Nëse tashmë po mendon për udhëtime për vitin 2021, je në vendin e duhur!