Kryeministria bëhet gati për protestën e opozitës

23/05/2019 - 20:24

Vetëm dy ditë na ndajnë nga protesta e radhës e opozitës kundër qeverisë “Rama”.

Por, duket se qeverisa po i paraprin 25 majit, pasi forcat e rendit kanë nisur të ndërmarrin masat e para të sigurisë.

Ditën e sotme, kryeministria është rrethuar nga gardhi metalik, në ndryshim nga herët e tjera, kur perimetri i saj rrethohej disa orë para protestave.

Po ashtu, me gardh metalik është rrethuar dhe Kuvendi, ndërsa shtyllat në të dyja këto institucione janë lyer me graso.

Ndërkohë, pritet dhe blindimi i derës kryesore të kryeministrisë, e cila më 11 maj u sulmua vazhdimisht nga protestuesit me bomba molotov.

Pritet që në protestën e 25 majit të jenë të angazhuar mbi 1500 punonjës të policisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kolegji Zgjedhor shqyrton sot kërkesën e Idajet Beqirit, kreut të Partisë Uniteti Kombëtar i cili kërkon shfuqizimin e vendimit të KQZ, i

Franca do të goditet nga një valë e nxehtë gjatë kësaj jave, me temperatura që parashikohen të shkojnë mbi 40 gradë Celsius.

Drejtori i Hekurudhave në Durrës, Ani Dyrmishi është thirrur Prokurorinë e Krimeve të Rënda për dosjen “339”, një pjesë e përgjimeve të s

Drejtori i burgut të Reçit, Gëzim Selimi është dorëhequr nga posti ditën e sotme.

Mbytet një pushues i moshës rreth 60 vjeç pranë Shtëpisë së Pushimit të Ministrisë së Brendshme në Durrës.

Kisha Ortodokse Autoqefale e Shqipërisë ka reaguar ashpër lidhur me takimet e fundit elektorale të socialistëve, të zhvilluara brenda amb

Pjesa e parë e ditës paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare, ku më të dukshme vranësirat do të jenë në zonat malore.

Policia ka gjetur mëngjesin e sotëm në Currila trupin e pajetë të 31-vjeçarit Doland Molla.

Policia e Durrësit njofton lidhur me zhdukjen e 31-vjeçarit pasditen e kësaj të diele se dyshohet të jetë mbytur, ndërsa trupi i tij nuk