Kryeprokurori i përkohshëm/ Prokurori i Apelit Durrës, Ferdinand Elezi shpalos platformën e tij

13/12/2017 - 19:33

   Në seancën dëgjinore në komisionin e ligjeve, kandidati për postin e kryeprokurorit të përkohshëm, prokurori i Durrësit, Ferdinand Elezi ka shpalosur platformën e tij.

Gjatë prezantimit të eksperiencës së tij në Komisionin e Sigurisë në Kryesinë e Kuvendit Elezi vuri theksin tek korrupsioni dhe krimi i organizuar.

“Sistemi i drejtësisë dhe ndjekja penale ka probleme të theksuara”, deklaroi prokurori Elezi.

“Do t’i jap përparësi promovimit të prokurorëve më të përkushtuar”, tha ai.

Në mbledhjen e Komisionit të Ligjeve janë paraqitur vetëm deputetët e maxhorancës, ndërsa opozita, ashtu siç ka deklaruar e ka bojkotuar procesin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Shtetit ka publikuar sot listën me fituesit e fazës së parë për “Patrullë e Përgjithshme” që do të kalojnë në testin fizik.

Në zonën e ish-Kënetës apo "Durrësin e Ri", është ngritur një zyrë e Policisë së Shtetit, për t’i ardhur në ndihmë banorëve të njësisë ad

Drejtori i Patentave, Arben Isaraj, ka dhënë dorëheqjen pas arrestimit të vëllait të tij për trafik narkotikësh.

Të gjithë ata që nuk i kanë plotësuar vitet e punës me kontribute për të përfituar pension, tashmë kanë një zgjidhje.

Gazetari Artan Hoxha i ftuar në studion e "Report tv" për të komentuar zhvillimet e fundit në lidhje me operacionin që përfundoi me godit

Përmes një njoftimi, Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit njofton se ka nisur punën për prishjen e ndërtimeve në Roskovec në k

Shefi i Antidrogës dhe trafiqeve në Policinë e Korçës, i cili verifikoi lëvizjet e ish ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri dhe familjes

Gazetari Basir Çollaku përmes një postimi në “Facebook” denoncon një tjetër arrestim që ka ndodhur gjatë ditës së djeshme, kur u ndaluan

Mbrëmjen e së dielës janë arrestuar vëllezërit Avdyli në Shijak së bashku me 20 persona të tjerë, ndërsa në kërkim është edhe Lul Berisha

Bregdeti dhe zonat e ulëta dominohen nga kthjellime dhe vranesira të shpeshta, por me vranësira dhe shira mbeten zonat verilindore, ku në