Kryetarja e FRESSH vdiq në aksident, shoqja e ngushtë përlot rrjetin

15/07/2019 - 18:52

Kryetarja e FRESSH për njësinë administrative nr.6 Rajselsa Hamza ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik.

Pas publikimit të lajmit për ndarjen e saj nga jeta, shoqja e saj e ngushtë Xhulia Ceku ka përlotur rrjetin me dedikimin e saj.

Me anë të një postimi në Facebook ajo shkruan se sa krenare ishte ndjerë për të dhe se si po e përballonte humbjen e saj.

“A mund ta besoj unë se ky lajm është i vërtetë? Çfarë se ky lajm është i vertetë? Çfarë të ndodhi moj zemër në lule të rinisë? Unë sapo kisha filluar që të ndjehesha krenare për arritjet e tua… Malli i një viti është i lehtë por malli i mos të të parit kurrë më, më thuaj si do ta përballojmë? Ke qënë shoqja ime e parë dhe ajo e ngushta, ajo që çdo sekret e ndanim bashkë, po lodrat në lagje? A mund të mi kthejë kush këto kujtime? Do jesh në zemrën time gjithmonë. U prehsh në paqe zemra ime. Mami, vëllai dhe motra jote duhet të bëhen shumë të fortë mbas kësaj tragjedie të dytë. Bëhu ëngjëlli im aty lart dhe më mbro,”- shkruan ajo.

Rajselda Hamza është përcjellë ditën e sotme për në banesën e fundit. Ajo humbi jetën për shkak të plagëve të marra pas një aksidenti në Vorë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një numër i madh pallatesh që patën dëme në qytetin e Durrësit ishin të një ish deputeti tjetër.

Kryetari në detyrë i bashkisë së Durrësit, Zhulien Varfaj, është takuar sot me ndërtuesit e Durrësit.

Kryebashkiaku i përkohshëm i Durrësit, Zhulien Varfaj është takuar sot me ndërtuesit e Durrësit.

Janë riatdhesuar 173 azilantë shqiptarë që po qëndronin në mënyrë të paligjshme në Francë dhe në zonën Schengen.

Rritet numri i familjeve të dëmtuara nga tërmeti në Durrës që do të përfitojnë bonus qiraje.

Paketa anti-shpfije e qeverisë e cila ndodhet në parlament për miratim ka nxitur një valë të re reagimesh kundërshtuese nga shoqatat e ga

Ditën e sotme, Presidenti Ilir Meta ngjiti shkallët e prokurorisë së Tiranës me ftesë për të dëshmuar pas dorëzimit, të padisë për shpërd

Prej disa ditësh, ekspertët izraelitë janë duke inspektuar pallate dhe godina të dëmtuara në zonat e prekura nga tërmeti më 26 nëntor.

Prej disa muajsh ish-drejtori i ISKK Agron Tufa kanosej nga ithtarët e regjimit të vjetër. Ai ka kërkuar azil politik në Zvicër.

E ndërtuar vetëm 4 vite më parë, shkolla 9-vjeçare "Neim Babameto" në Durrës, me mbi 900 nxënës, është shembur sot nga fadromat e IKMT-së