Kthesa e motit, nesër vjen me surpriza

18/09/2019 - 13:43

Doni të dini se si do të jetë moti për ditët në vijim? Duke nisur nga dita e nesërme ka surpriza.

Sipas parashikimeve të Meteoalb, nesër do të ketë rrebeshe shiu në të gjithë vendin, ku më te dendurat do të jenë në zonat jugore-juglindore. Ndërkohë, gjatë fundjavës pritet një përmirësim i kushteve atmosferike.

“Dita e nesërme, sjell rrebeshe shiu ne te gjithë vendin, me te dukshme ne zonat jugore-juglindore. Ne fundjave pritet përmirësim i kushteve atmosferike duke ri-sjelle kthjellimet ne territor. Temperaturat e ajrit do te pësojnë rënie duke u luhatur nga 9 grade C mengjesi deri ne 29 – 30 grade C mesdita”, thuhet në sqarimin e Meteoalb.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjykata e Tiranës ka çuar për gjykim dosjen ndaj ish-kryebashkiakut të Vorës, Agim Kajmaku, i cili ndodhet prej katër muajsh në arrati dh

Prokurori i Përgjithshëm i Republikës së Shqipërisë Olsian Çela priti sot në një takim zyrtar delegacionin e Zyrës së Prokurorisë Federal

Në studion e emisionit “Shqipëria Live”, nga ku ishte dhe i ftuar gazetari Marim Mema u shpreh se ka një projekt të madh për ndërtimin e

Një studim i ri ka zbuluar se rreziku për obezitet tek fëmijët rritet kur flenë gjumë vonë.

Në portin e Durrësit janë prenotuar 20 kroçera dhe veliera për sezonin e ardhshëm turistik.

Detaje të reja janë zbardhur nga rrëmbimi dhe më pas vrasje e Jan Prengës më 17 janar në qytetin e Kamzës.

Zbardhen konkluzionet përfundimtare për anëtarin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë Besnik Cani, i cili doli para Kolegjit të Posaçëm i

Tetë kandidatët për Kreun e Byrosë Kombëtare të hetimit do ti nënshtrohet testit të Poligrafit ose makinës të së vërtetës.

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor me anë të një njoftimi në Facebook, ka bërë të ditur se me ndryshimet e ligji

“Ndërtim i 2 mijë shtëpive”, është premtimi i Emirateve të Bashkuara për Shqipërinë në seancën e dytë të Konferencës së Donatorëve.