Kthesa e papritur e motit, stuhi vjeshte në Durrës (VIDEO)

19/09/2019 - 15:52

E enjta e këtij 19 shtatori na bindi totalisht se vera dhe i nxehti kanë ikur vërtet dhe tashmë ia kanë lënë vendin reshjeve të shiut.

Mëngjesin e sotëm me diell në Durrës, pakkush do ta besonte se mesdita do të ishte e tillë; me stuhi vjeshte, ku forca e detit është 4 ballë.

Edhe pse më herët MeteoAlb kishte parashikuar se moti në vend do të karakterizohej nga alternime kthjellimesh dhe vranësira.

Nga Kapitaneria e portit të Durrësit mësohet se janë lajmëruar të gjithë drejtuesit e mjeteve lundruese që të marrin masat e nevojshme, ndërsa deri tani nuk raportohet të jenë shkaktuar probleme në port dhe në radë.

Ditën e nesërme pritet përmirësim i kushteve meteorologjike në vendin tonë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas ndërprerjes për shkak të pandemisë ka rinisur procesi i rivlerësimit të gjyqtarëve e prokurorëve në Komisionin e Pavarur të Kualifiki

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të shembë sot me shpërthim të kontrolluar pallatin e VIP-ave në lagjen 11, bulevardi “

Në vendin tonë moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët pa rrezikuar reshje.

“Dënim alternativ” është masa e marrë nga Gjykata e Apelit të Durrësit për 7 të miturit, të cilët përdhunuan 13-vjeçaren në Kavajë rreth

Në kohën kur në vend po flitet për shtim të kultivimit të kanabisit dhe prokurori i përgjithshëm Olsian Çela u shpreh se ky fenomen njohu

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka zhvilluar një takim me qytetarë në Vlorë në kuadër të mbledhjes së firmave për rindërtimin e godinës s

Qeveria Rama ka miratuar sot një vendim për zonën për zhvillim në bashkinë Durrës, për atë që këshilli i ministrave e ka cilësuar Parku A

Prej më shumë se 24 orësh SHBA, BE, OSBE dhe Britani e Madhe kanë vendosur të ulen në të njëjtën tryezë me Këshillin Politik dhe t’i bind

Drejtoresha e Drejtorisë Rajonale të Kufirit e Migracionit në Tiranë, Enkelejda Toska ka përfunduar në prangat e policisë, bashkë me shef

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të shembë me shpërthim të kontrolluar pallatin e VIP-ave në lagjen 11, bulevardi Dyrra