Kthjellime e vranësira/ Parashikimi i motit, 21 shtator 2018

21/09/2018 - 08:36

Kjo e premte nga MeteoAlb parashikohet me kthjellime të cilat do vijojnë në zonat bregdetare, ndërsa në zonat Qëndrore dhe zonat Jugore parashikohen vranësira kalimtare, kryesisht në ekstremin Verior.

Pasditja fuqizon vranësirat në zonat Veriore dhe Lindore, ku priten shira të izoluar.

Temperaturat e ajrit mbeten thuajse konstante gjatë mëngjesit, deri në mesditë. Përjashtim bëjnë zonat Veriore dhe Verilindore, ku do të ketë një zbritje të temperaturave.

Era do të fryjë kryesisht mesatare, me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Veriperëndimor ndërsa në det dallgëzimi jetë 1-2 ballë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Baton Haxhiu ka bërë një deklaratë të papritur këtë mbrëmje, kur ka komentuar situatën politike në vend, pas djegies së mandateve nga dep

Është mbyllur sot procesi i pranimit të kandidaturave të prokurorëve që do të jenë pjesë e SPAK (Prokurorisë Speciale).

Ministria e Punëve të Jashtme të Gjermanisë e quan të gabuar djegien e mandateve të deputetëve të opozitës. 

Kanë qenë të shumta mediat ndërkombëtare të cilat kanë raportuar sot mbi protestën e opozitës kundër qeverisjes së Edi Ramës.

Ministrja Belinda Balluku ka inspektuar sot Drejtorinë Rajonale të Shërbimeve të Transportit Rrugor Durrës.

Kreu i Shtetit, Ilir Meta pati sot një takim me historianin amerikan, Bernd Fischer.

Banorët e Unazës së Re janë mbledhur sërish në ditën e 109-të të protestës për mbrojtjen e shtëpive të tyre.

Mijëra protestues, mbështetës së opozitës shqiptare, rrethuan godinën e parlamentit për të kërkuar dorëheqjen e qeverisë, duke e akuzuar

Së fundmi, dy këngëtareve të njohura nga Kosova u është dhënë shtetësia shqiptare.

Djali i ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, Drini, sot feston 8 vjetorin e lindjes.