Kujdes kur kaloni sot nëpër Durrës! (FOTO)

Postuar: 13/08/2017 - 08:40

Reshjet e dendura të shiut që u regjistruan në orët e para të mëngjesit të sotëm në Durrës kanë krijuar një situatë të rënduar në disa nga lagjet e qytetit.

Fotot që sjell DurrësLajm janë shkrepur në lagjen nr.18 të qytetit, një nga zonat më problematike.

Rrugët janë përmbytur duke vështirësuar kalimin e qytetarëve nga njëra anë e rrugës në tjetrën.

Sasia e madhe e reshjeve duket se nuk është përballuar nga sistemi i kanalizimeve, duke bërë që niveli i ujit në rrugë t’i kalojë disa cm. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sipas parashikimit të sinoptikanëve të MeteoAlb, moti do të dominohet nga kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme në të gjithë vendi

Më 14 shkurt, “Reporter i BE-së” publikoi një histori që përmbante pohime kundër Shkëlzen Berishës, djalit të ish-kryeministrit Sali Beri

Publikohet për herë të parë, videoja e dy vrasësve të dyshuar që qëlluan për vdekje 64-vjeçarin Memli Begalla, në zonën e ish-Bllokut në

Radhë kilometrike në autostradën Tiranë-Durrës, ku nga Vora deri në afërsi të kthesës së Gjirit të Lalzit, radha e automjeteve raportohet

Policia e Durrësit në bashkëpunim me Policinë e Tiranës kanë bërë të mundur goditjen e një grupi që kryente vjedhje në banesa dhe në zonë

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj u ka dhënë mesazhe të qartë drejtuesve të Policisë së Shkodër, gjatë takimit mbi analizën e punës së k

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të shembë mesditën e sotme një pallat gjashtëkatësh në qytetin e Fierit.

Është emëruar Drejtori i ri i Policisë së Shkodrës.

Një 27-vjeçar është ndëshkuar me heqje patente, pasi Policia Rrugore e ka kapur teksa udhëtonte me shpejtësi tej normave të lejuara brend

Një tërmet ka lëkundur mëngjesin e kësaj të shtune juglindjen e vendit.