Kurban Bajrami boshatis plazhin e Durrësit (VIDEO)

20/08/2018 - 17:08

   Në pikun e sezonit veror plazhi i Durrësit është boshatisur nga pushuesit në masë të madhe. Shkak është bërë festa e Kurban Bajramit, që ka frenuar ardhjen e pushuesve nga Kosova, ndërsa ata që ishin janë larguar për të festuar me familjet e tyre atje. 

Banorët thonë se banesat i kanë bosh për shkak se numri i pushuesve është i ulët. 

Të paktë janë pushuesit në plazh që zhvillojnë banjo rëre. Ata janë të kënaqur me kushtet dhe me çmimet që u janë ofruar.

Çmimet e banesave dhe të hoteleve janë shumë ekonomike dhe  variojnë nga 10 deri në 25 Euro nata. Më së shumti në plazhin e madh pushues tradicionalë janë të Kosovës.

Të gjitha banesat, hotelet, restorantet, baret e gjithçka tjetër është vënë në shërbim të tyre.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E diela me diell, ka bërë që qytetarë të shumtë t’i drejtohen zonës turistike të Durrësit, Currilave.

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka publikuar sot dy foto nga zyra e Kongresmenit amerikan Eliot Engel duke e cilësuar si një kujtim të

Shkon në 40 numri i personave të shoqëruar për veprime të dhunshme gjatë protestës së të shtunës në Tiranë.

Kthjellime dhe vranësira të herë pas-hershme dominojnë të gjithë territorin gjatë orëve të para të ditës.

Tension dhe përplasje edhe në ambientet e drejtorisë së Policisë së Tiranës.

Protesta e sotme e organizuar nga opozita e bashkuar ka marrë vëmendjen e të gjithëve, e ndërsa disa nga fotot e shkrepura në atë 5 orësh

Protesta e sotme e opozitës së bashkuar solli 16 të lënduar, mes tyre protestues, efektivë të policisë por edhe gazetarë, e ndërsa po ash

Përshkallëzimi i situatës gjatë protestës së opozitës në Tiranë është pasqyruar menjëherë nga Associated Press që flet për një konfrontim

Gjatë protestës së opozitës, një numër i konsiderueshëm gazetarësh, protestuesish dhe punonjës të policisë mbetën të lënduar.

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka përshëndetur efektivët e policisë që u angazhuan për mbarëvajtjen e protest