Kush është adoleshenti i vrarë në Durrës, flasin familjarët dhe fqinjët (VIDEO)

02/03/2018 - 18:58

   Zbardhen të tjera detaje nga vrasja tragjike e regjistruar mesditën e sotme në zonën e Spitallës në Durrës, ku adoleshenti Anxhelo Gjakozi humbi jetën pasi u plagos me thikë nga 17-vjeçari Devi Lala.

Familja e 16-vjeçarit Gjakozi kishte ardhur vite më parë nga Mirdita, ndërkohë që babai i adoleshentit punon emigrant në Greqi.

Të afërmit dhe fqinjët shprehen se janë mjaft të prekur nga ngjarja tragjike, ndërkohë që thonë fjalë shumë të mira për adoleshentin që humbi jetën.

Daja i adoleshentit shprehet për DurrësLajm i shokuar për ngjarjen e ndodhur, pasi nuk dinë as se pse ka ndodhur sherri dhe më pas plagosja që i mori jetën nipit të tij.

Ai ishte nxënës i shkollës së mesme profesionale “Hysen Çela”, ndërsa autori i krimit, që u arrestua nga policia është nxënës i gjimnazit “Naim Frashëri”.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gazetari gjerman Pieter Tiede në një postim në Facebook shkruan se qeveria e Shqipërisë do të arrestojë kryedemokraitn Lulzim Basha, në m

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku nuk ka marrë pjesë sot në Kuvend për analizën vjetore edhe pse ka qenë e para në rendin

Më shumë se dy muaj pas super-grabitjes së 9 prillit në pistën e aeroportit të Rinasit, policia, me vendim gjykate, konfiskon rreth 1,5 m

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka sekuestruar 44.5 tonë ushqime për asgjësim, ndërsa ka gjobitur edhe biznesin përkatës.

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha është thirrur sot në orën 09:30 për t'u paraqitur në prokurori sa i përket hetimit për lobimin në SHBA.

Alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare dominojnë deri në mesditë në të gjithë shqipërinë.

Jo vetëm bregdeti i Durrësit por edhe objektet historike dhe arkeologjike janë shumë të vizituar në këtë sezon veror.

Pak javë pasi tronditi politikën shqiptare nga publikimi i 6 përgjimeve ku përfshiheshin Vangjush Dako dhe zyrtarë të tjerë të PS-së me k

Gjykata e Elbasanit ka vendosur të lirojë nga qelitë e paraburgimit anëtaren e Autoritetit të Mediave Audiovizive, Suela Musta.