Kush është zyrtari i Ministrisë së Mbrojtjes që akuzohet për vjedhje votash (FOTO)

Postuar: 10/07/2017 - 20:17

Ish-deputeti Ben Blushi nxori ditën e sotme emrat e komisionerëve që në një video të publikuar prej tij shfaqen duke tjetërsuar votën.

Njëri prej tyre, komisioner i PS-së, është Ergys Hila. Ky i fundit rezulton që të jetë shef finance në Ministrinë e Mbrojtjes.

Në fotot e tij të publikuara në FB, ai duket qartë që është një simpatizant i Partisë Socialiste.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjykata e Apelit në Durrës ka lënë në fuqi masën "arrest në burg" për ish-kreun e ARRSH, Dashamir Xhika, zv/drejtorin Andi Toma, dhe mbik

Disa shqiptarë të maskuar, të veshur me rrobat e organizatës së ISIS, këndojnë të ngazëllyer për luftën e tyre, të cilën, siç thonë, ja d

Nis seanca gjyqësore ndaj ish-drejtorit të përgjithshëm të rrugëve Dashamir Xhika.

Pas fundjavës 'pranverore' që kaluam, kushtet e motit ndryshojnë tërësisht.

Policia e Durrësit ka dhënë detajet zyrtare rreth ngjarjes së regjistruar mbrëmjen e së dielës në Krujë, ku një 22-vjeçar u gjet i pajetë

   Detektivi privat është një profesion i lirë që ushtrohet që nga viti 2015 në Shqipëri.

   Pas disa ditësh në “qetësi”, territori i Shqipërisë do të përfshihet sërish nga reshjet e shiut.

   Policia ka vijuar edhe gjatë natës së mbrëmshme aksionin dhe kontrollin me drager për drejtuesit e mjeteve për evidentimin dhe ndëshki

   Duke filluar nga data 1 Mars do të ndryshojnë testet për marrjen e patentës.

   Gjatë kontrolleve të ushtruara nga efektivët e policisë së komisariatit të Shijakut për kapjen e personave në kërkim dhe me precedent