Ky është autori që ekzekutoi me armë zjarri biznesmenin

17/10/2020 - 11:28

Është publikuar fotoja e autorit i cili ekzekutoi sot me armë zjarri biznesmenin Niko Goro në Himarë, si dhe plagoi në këmbë motrën e tij.

Autori i vrasjes Kliti Leka shihet në momentin e arrestimit i qetë, ndërsa mban një kapele e mbi të ka vendosur edhe syzet e diellit.

Gjatë momentit të arrestimit, atij iu gjet një armë kallashnikov dhe një pistoletë.

Autori në rrefimin e vrasjes së Niko Goros në polici ka deklaruar se biznesmeni po ndërtonte në tokën e tij dhe nuk i kishte dhënë paratë që i kishte borxh. Shuma për të cilën bëhet fjalë është 70 mijë euro.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell dhe vranësira të pakta.

Gjatë mbrëmjes të kësaj të hëne kanë mbetur pa energji elektrike zona e Alliasit, një pjesë e rrugës “Myslym Keta” dhe ish-Kinostudio.

Shqipëria duhet të ndryshojë protokollet shëndetësore për personat e karantinuar.

Pas përfundimit të 2 loteve të para kanë filluar punimet në lotin 3 të segmentit rrugor “Ndërtim rruga Porto-Romano  - Durrës”, ku aktual

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit do të vijojë ditën e nesërme aksionin për shembjen e banesave në zonën e Unazës së Re, në

Defekt teknik pësoi sot një avion i kompanisë Wizz Air. Për pasojë fluturimi me destinacion Venecian është shtyrë me disa orë, ndërkohë q

Ambasada amerikane në Tiranë jep një udhëzim të rëndësishëm për qytetarët që duan të aplikojnë për Lotarinë Amerikane.

Që nga ora 13:45 e kësaj të hëne, dhjetëra pasagjerë të linjës Rinas - Venecia kanë mbetur të bllokuar në avion në aeroportin e Rinasit.

Ministria e Shëndetësisë ka informuar lidhur me situatën epidemiologjike në 24 orët e fundit të COVID19 në Shqipëri: Janë kryer 1413 test

Burime zyrtare bëjnë me dije për "DurrësLajm" se nga muaji mars, kohë kur nisi pandemia në vendin tonë, dhe deri më 15 t