Laborantja e Kujdesit Shëndetësor në Durrës me Covid, del përgjigjja e tamponit për 4 punonjës të tjerë

27/06/2020 - 08:21

4 punonjësit e laboratorit të analizave në Njësinë Vendore të Kujdesit Shëndetësor Durrës, të cilëve një ditë më parë bënë tamponin për Covid-19 kanë rezultuar negativë.

Gjatë ditës së sotme pritet t’u bëhen tamponët edhe pjesës tjetër të personelit të këtij laboratori.

4 punonjësit do t’i nënshtrohen karantinës 14 ditore pai ditën e premte një laborante rezultoi pozitive me koronavirus.

Dalja pozitive e kësaj punonjëseje alarmoi stafin e laboratorit të analizave, por pas dezinfektimit të ambienteve puna vijoi normalisht në këtë institucion.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 20 persona nga COVID-19, ndërsa janë konfirmuar 916 raste t

Një tjetër punonjës policie ka humbur jetën si pasojë e Covid-19.

Pfizer do të sjellë të tjera vaksina për Shqiperinë të hënën dhe brenda 10 ditëve të para të marsit pritet të mbërrij sasia e parë e doza

Procesi i rindërtimit në qytetin e Durrësit duket se ka mbetur në vendnumëro.

Në pavionin Covid të spitalit të Durrësit i cili është hapur pak ditë më parë, deri më tani janë ezauruar 75% të kapaciteteve.

Policia e Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar me masë administrative 997 qytetarë që nuk zbatuan masat anticovid.

Stërvitja “Defender Europe 21” ku do të marrin pjesë rreth 6000 trupa dhe qindra mjete ushtarake nga SHBA, Shqipëria dhe vende të tjera a

Ambasada amerikane në Shqipëri u bën thirrje të gjithë qytetarëve që të mos bien pre e mashtrimeve për marrje të vizës në këmbim të parav

Kryetarja e Bashkisë së Durrësit, Emiriana Sako ka nënshkruar një marrëveshje me rektoren e Universitetit "Aleksandër Moisiu", Kseanela S