"Lamtumirë Fadil Hasa, mik i shtrenjtë!" Të gjithë kolegët në zi (VIDEO)

17/07/2018 - 16:01

   Qytetarë durrsakë, familjarë, artistë të ardhur nga i gjithë vendi, deputetë dhe pushtetarë vendorë i kanë dhënë lamtumirën e fundit aktorit Fadil Hasa.

Homazhet u mbajtën e hollin e teatrit “Aleksandër Moisiu”, aty ku dy vajzat dhe bashkëpunëtorë të afërt të tij pritën ngushëllimet e rastit.  

Mes kolegëve me të cilët ndau dekada në skenë ka lot dhimbjeje për humbjen e mikut të tyre të shtrenjtë.

Ka lot në sytë e humoristëve Zef Deda, Bujar Kapexhiu, Luftar Paja,  Sanie Hoti e shumë të tjerëve të brezit të Fadil Hasës, që i dhanë lamtumirën mikut të tyre të shtrenjtë që prej viteve të rinisë.

Për kryebashkiakun Vangjush Dako, Durrësi humbi artistin dhe bashkëqytetarin e saj të nderuar.

K.H.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Granatat e gazit helmues dhe më pas të gazit lotsjellës, të hedhura sot gjatë protestës mbi qytetarët e pranishëm, nga Garda e Republikës

Që shumë nga rrugët e lagjeve kryesore dhe periferike të Durrësit kanë problematika përsa i përket infrastrukturës rrugore këtë e dinë të

Vendimi i opozitës për lënien e mandateve ka bërë jehonë në mediat më prestigjioze ndërkombëtare.

Nënkryetarja e Bashkisë së Tiranës Kozeta Mesiti dhe drejtori i tregjeve Sokol Hysa të propozuar nga PDIU janë shkarkuar nga detyra.

Disa lagje periferike të qytetit të Durrësit kanë mbetur pa energji elektrike mbrëmjen e sotme.

Banorët e Unazës së re kanë qënë sot më të zjarrtë se kurrë në protestën e tyre pothuajse 3 mujore për mbrojtjen e shtëpive të tyre.

589 studentë të diplomuar me rezultate të larta kanë aplikuar online për t’u bërë pjesë e Policisë së Shtetit, nga data 1 deri më 15 shku

Ish-kreu i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve Kristaq Kume tregon se çfarë mund të ndodhë nëse opozita djeg mandatet.

Vijon ndikimi i motit të kthjellët dhe vranësirave kalimtare në të gjithë territorin, më të dukshme vranësirat paraqiten në ultësirën per