Letra e nënë Vezikos pasi la infektivin dhe batuta për doktor Piperon

05/04/2020 - 22:07

Nënë Veziko nga Vlora la Spitalin Infektiv, së bashku me tre anëtarët e saj të familjes, pasi fituan luftën me koronavirusin.

Ajo shprehu falenderimin e saj për stafin mjekësor nëpërmjet një letre të cilën e publikoi në Facebook, mjeku infeksionist Pëllumb Pipero.

Ndër të tjera në letrën e saj falenderuse nënë Veziko nuk harron të fusë edhe nota humori duke shkruar se “qederi” (virusi) do ikë “se është ilaç i mirë Piperi, me shokë”.

LETRA E VEZIKOS:

Të dashur djem dhe vajza,

Ju falenderoj të gjithëve ju që punoni në spitale në këto ditë shumë të vështira. Ju falenderoj për kujdesin që keni treguar për mua dhe për të gjithë.

Paçi shëndet në çdo shtëpi, doktorë, infermierë, sanitarë e të gjithë ju që bëni këtë sakrificë kudo. Dalshi faqebardhë dhe nga pleqtë marrçi uratën.

Njerëz do iki qederi, se është ilaç i mirë Piperi, me shokë.

Faleminderit e shëndet

Veziko 05/04/2020 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Imzot George Frendo ka fituar betejën me Covid-19 dhe ka dalë nga spitali në Bari të Italisë ku po kurohej prej ditësh.

Një tjetër durrsak, figurë e njohur sportive në Durrës ka humbur jetën për shkak të Covid-19.

Një tjetër mjek e ka humbur betejën me Covid-19.

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin.

Koronavirusi i ka marrë jetën një tjetër mjeku shqiptar.

Mjekja pediatre, Gjerogjina Kuli-Lito e ftuar në emisionin ‘”Real Story’’ të Sokol Ballës në News24 ka zbuluar detaje nga vdekja e fëmijë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka deklaruar se ka kaluar koronavirusin pa asnjë simptomë.

20 kandidatë për 4 vende pune në bashkinë e Durrësit.

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi mblidhet ditën e enjte për të shqyrtuar 3 kandidatët e tjerë për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese.

Gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha ka ndarë me ndjekësit e tij lajmin se sapo ka kaluar Covid-19.