Lirimi i hapësirave publike në plazh, Sako-subjekteve: Të ndërgjegjësohemi që janë pronë e të gjithë qytetarëve

11/06/2021 - 11:19

Policia Bashkiake vijon aksionin për lirimin e hapësirave publike në zonën turistike të qytetit të Durrësit, në Plazh.

Në një postim në rrjtete sociale, kryebashkiakja Emiriana Sako iu bën thirrje subjekteve që t'i lirojnë vetë hapësirat publike, pasi sipas saj duhet të ndërgjegjësohen që janë pronë e të gjithë qytetarëve.

POSTIMI I SAKOS

Vijon puna për lirimin e hapësirave publike të zaptuara në mënyrë të paligjshme në zonën e plazhit.

Bashkia e Durrësit ka synim që të krijojë ambiente të pastra e të rregullta kudo.

I bëjmë thirrje subjekteve që ti lirojnë vetë hapësirat publike pa qenë nevoja e ndërhyrjes së policisë bashkiake pasi duhet të ndërgjegjësohemi që hapësirat publike janë pronë e të gjithë qytetarëve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale njofton se gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë kryer 2,916 testime për persona të

Covid-19, i cili prej më shumë se një viti na ka ndryshuar totalisht jetën, nuk prek vetëm mushkëritë dhe rrugët e frymëmarrjes te pacien

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi ka reaguar përmes një postimi në rrjete sociale lidhur me protestën e maturantëve për

Maturantët e shkollave të mesme në Durrës po protestojnë sot para Drejtorisë Rajonale Parauniversitare në qytetin bregdetar, pasi testi i

Qendra e Shërbimeve Arsimore ka dalë sot në një deklaratë për mediat lidhur me pretendimet e maturantëve një ditë më parë se provimi i ra

Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi organizoi sot një takim për konsultim publik të Draft-Strategjisë Kombëtare të Arsimi

Policia e Lezhës ka ndërmarrë masa për mbarëvajtjen e pelegrinazhit në Kishën e Shna Ndout në Laç më datë 12-13 qershor 2021.

Sipas Meteoalb, vendi këtë të shtunë do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm por që

Qeveria greke ka vendosur të pranoj brenda territorit të saj të gjithë personat e vaksinuar, pavarsisht nëse vaksina që kanë injektuar ës

Policia kufitare italiane dhe Guardia di Financa kanë arrestuar në portin e Ankonës 5 emigratë të moshave 20 deri në 40-vjeç me kombësi e