Lirohen edhe 5000m² plazh në Durrës, hiqen 600 çadra në Katund të Ri (VIDEO+FOTO)

09/08/2019 - 16:50

Vijon operacioni "Plazh i lirë", lirohen rreth 5000 m² plazh i zaptuar në mënyrë të paligjshme, procedohen penalisht 2 administratorë subjektesh.

Në kuadër të këtij operacioni, Policia Bashkiake e Durrësit në bashkëpunim me Policinë e Shtetit, si pjesë e përbashkët e Task Forcës së ngritur nga prefekti, kanë zhvilluar përgjatë ditës së sotme aksion në zonën e plazhit të Katundit të Ri.

Nga burime zyrtare, “DurrësLajm” mëson se sot janë hequr 600 çadra dhe 1200 shazllonge.

Ndërkohë, për 2 pronarët e subjekteve që kishin zënë pa leje këto hapësira, mësohet se Policia e Shtetit ka nisur procedimin penal ndaj tyre.

Operacioni po vijon çdo ditë me shtrirje në gjithë zonat bregdetare në territorin e Republikës së Shqipërisë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në portin e Durrësit janë prenotuar 20 kroçera dhe veliera për sezonin e ardhshëm turistik.

Detaje të reja janë zbardhur nga rrëmbimi dhe më pas vrasje e Jan Prengës më 17 janar në qytetin e Kamzës.

Zbardhen konkluzionet përfundimtare për anëtarin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë Besnik Cani, i cili doli para Kolegjit të Posaçëm i

Tetë kandidatët për Kreun e Byrosë Kombëtare të hetimit do ti nënshtrohet testit të Poligrafit ose makinës të së vërtetës.

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor me anë të një njoftimi në Facebook, ka bërë të ditur se me ndryshimet e ligji

“Ndërtim i 2 mijë shtëpive”, është premtimi i Emirateve të Bashkuara për Shqipërinë në seancën e dytë të Konferencës së Donatorëve.

Policia Bashkiake njofton të gjithë qytetarët se të dielën më 23.02.2020 do të zhvillohet aktiviteti “Një hap për Durrësin”, pranë sheshi

Ndahet nga jeta biznesmeni i njohur në fushën e ndërtimit, Nystret Selmani. Selmani vuante prej pak kohesh nga një sëmundje e rëndë.

Sipas MeteoAlb, kushte e qëndrueshme të motit vijojnë në territorin shqiptar duke bërë që kthjellimet të jenë mbizotëruese në pjesën më t

Përmes një postimi në rrjete sociale, Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka përsëritur për të disatën herë që nga nisja e punimeve për rikonstru