Lirohen edhe 5000m² plazh në Durrës, hiqen 600 çadra në Katund të Ri (VIDEO+FOTO)

09/08/2019 - 16:50

Vijon operacioni "Plazh i lirë", lirohen rreth 5000 m² plazh i zaptuar në mënyrë të paligjshme, procedohen penalisht 2 administratorë subjektesh.

Në kuadër të këtij operacioni, Policia Bashkiake e Durrësit në bashkëpunim me Policinë e Shtetit, si pjesë e përbashkët e Task Forcës së ngritur nga prefekti, kanë zhvilluar përgjatë ditës së sotme aksion në zonën e plazhit të Katundit të Ri.

Nga burime zyrtare, “DurrësLajm” mëson se sot janë hequr 600 çadra dhe 1200 shazllonge.

Ndërkohë, për 2 pronarët e subjekteve që kishin zënë pa leje këto hapësira, mësohet se Policia e Shtetit ka nisur procedimin penal ndaj tyre.

Operacioni po vijon çdo ditë me shtrirje në gjithë zonat bregdetare në territorin e Republikës së Shqipërisë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

“15 banesa të pabanueshme në njësitë administrative të bashkisë së Shijakut dhe 95 banesa me dëmtime të lehta.

Të shumtë kanë qenë qytetarët e Durrësit që e kanë kaluar natën jashtë nga frika e lëkundjeve sizmike apo nga dëmtimet e pësuara në banes

Një qytetar ka dërguar në redaksinë e DurrësLajm foto nga dëmtimet tek pallati 8-katësh ku ai banon.

Çadra te stadiumi dhe qendër e hapur tek Kovaleshenca në Durrës për të pritur banorët banesat e të cilëve janë të dëmtuara.

Dy tërmete të tjera janë regjistruar në harkun e një ore mëngjesin e sotëm në Durrës.

Durrësi zgjohet nga një tjetër lëkundje sizmike. 

Sërish lëkundje të forta tërmeti në Durrës gjatë natës.