Lirohen nga policia studentët që qëlluan Ramën me vezë

02/11/2015 - 19:33

2nëntor 2015 – Policia e Tiranës liron studentët që qëlluan me vezë kryeministrin Rama. Ata u mbajtën për disa orë të izoluar, duke shkaktuar reagime të forta nga shoqëria civile si dhe rektorati i Universitetit të Tiranës.

Pas protestës me vezë kundër kryeministrit Rama, policia shoqëroi 8 studentë. Rreth orës 19:30 ata u lanë të lirë, për t’u ndjekur penalisht jo nën arrest. Më herët reagoi edhe rektorati. “Pavarësisht formës së zgjedhur nga studentët e Shkencave Sociale për të shprehur idetë e tyre, ndalimi dhe izolimi për një kohë të gjatë është i papranueshëm”, shprehen drejtuesit e UT.

/portali DurresLajm/

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj tha se në 30 qershor garën e kanë me veten.

Dita e sotme parashikon reshje shiu në të gjithë territorin.

Policia e Durrësit informon rreth aksidentit të rëndë që ndodhi sot në hyrje të Durrësit, ku një tren përplasi një djalë të ri.

Shkrihet Drejtoria Arsimore Rajonale Durrës.

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit konfirmon në detyrë Sokol Binajn, gjyqtar i Gjykatës së Apelit për Krimet e Rënda.

Meteoalb parashikon se alternime kthjellimesh dhe vranësirash do dominojnë deri në mesditë në të gjithë Shqipërinë këtë të hënë.

“Një grup nxënësish nga shkolla e mesme “Gjergj Kastrioti” në Durrës vizituan Ambasadën nëpërmjet programit Njihu me Amerikën.

Qeveria Gjermane i kërkon Budenstagut gjerman të marrë vendimin për hapjen e bisedimeve për anëtarësimin e Shqipërisë dhe Maqedonisë së V

Kryebashkiaku i Durrësit, Vangjush Dako, nuk ka qenë i vetmi që është marrë në pyetje nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për hetimet që po