LISTA 1/ Emrat që pritet të kalojnë në mbledhjen e KB Durrës për të përfituar grantin e rikonstruksionit të banesës

10/08/2020 - 11:08

Këshilli Bashkiak Durrës pritet të miratojë mesditën e sotme listën paraprake me emrat e përfituesve të grantit të rikonstruksionit apo riparimit të banesave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Bëhet fjalë për një listë paraprake me 2306 persona, e cila është përpiluar nga stafi i bashkisë pas shqyrtimit të aplikimeve të bëra në muajin korrik. DurrësLajm po publikon më poshtë listën e parë, me 1323 persona, pasi për shkak të numrit të madh të emrave e kemi ndarë listën në dy pjesë.

Sipas llogaritjeve të bashkisë Durrës, nga lista me 2306 emra përfitojnë 590 qytetarë me dëmtime në banesë DS1, 964 me dëmtime DS2 dhe 752 me dëmtime DS3.

Fatura financiare e kësaj liste paraprake kap vlerën 676.000.000 lekë.

Më herët, bashkia e Durrësit ka miratuar 3 lista me përfitues të grantit të rikonstruksionit të banesës për dëmtimet DS1, DS2 dhe DS3.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Mbrëmjen e sotme, shëtitorja “Taulantia” në Durrës ofronte një pamje tjetër.

Shkolla 9-vjeçare “Bedie Bebeziqi”, në lagjen nr.4 në qytetin e Durrësit, u shemb më 11 maj 2020 me qëllim rindërtimin e saj pas dëmtimev

Deputetja Blerina Gjylameti ka konfirmuar se ka rezultuar pozitive me koronavirus.

MPJ e Izraelit mirëpret miratimin nga parlamenti shqiptar të përkufizimit të antisemitizmit nga IHRA. 

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka rikthyer në detyrë kreun e Gjykatës së Apelit të Shkodrës, Fuat Vjerdha.

Kreu i Sindikatës së Naftëtarëve Sokol Dautaj, ka rezultuar pozitiv në testin e koronavirusit.

Ministria e Shëndetësisë raportoi pak më parë se mes personave që humbën betejën me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit ishte edhe prof.

Ministria e Shëndetësisë ka informuar lidhur me situatën epidemiologjike në 24 orët e fundit të COVID19 në Shqipër.

Zhvillimi i vrullshëm ekonomik i zonës industriale në të dy krahët e autostradës Tiranë – Durrës është shoqëruar në mënyrë të pashmangshm

Në datat 20-23 tetor, Prezenca e OSBE-së në Shqipëri organizoi në Tiranë një kurs trajnimi për Policinë e Shtetit Shqiptar mbi konceptet