LISTA 2/ EMRAT e qytetarëve të Durrësit që përfitojnë dëmshpërblimin për tërmetin

29/05/2020 - 14:10

DurrësLajm po publikon më poshtë listën e dytë të qytetarëve përfitues të grantit të Rikonstruksionit të banesave të dëmtuara nga tërmeti në nivelin DS1, DS2 dhe DS3, në Durrës

Lista e plotë me emrat e 8782 banorëve të qytetit të Durrësit do të kalojë në orën 14.00 për miratim në mbledhjen e Këshillit Bashkiak.

Vlen të theksohet se bashkia nënvizon në krye të listës se:

“Vazhdimi i proçedurës, për lidhjen e kontratës midis aplikuesit dhe Bashkisë do të realizohet vetëm pasi të vërtetohen dhe të plotësohen kriteret ligjore në raport me kthim pergjigjen e Drejtorise Vendore te Agjencise Shteterore e Kadstres Durrës lidhur me pronesite e aplikuesve dhe familjet e tyre. Do te perjashtohen nga granti i rikonstruksionit ato aplikante te cilet pas hartimit te akt ekspertizes se thelluar nga Instituti i Ndertimit do te kategorizohen ne programet e rindertimit.”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Beton, mungesë gjelbërimi, derdhje e ujërave të zeza në det dhe papastërti përgjatë bregut të detit.

Është rihapur procesi i aplikimit për qytetarët e Durrësit, banesat e të cilëve janë të dëmtuar nga tërmeti, por që në muajin shkurt e pa

Gazetari i njohur sportiv Bujar Qesja ka shkruar një status prekës për ndarjen nga jeta të inxhinierit durrsak Ilir Hoxha, i cili humbi b

Të mërkurën, qeveria shqiptare miratoi shumën prej rreth 2.1 miliardë lekë që do të shkojë për grantet e rikonstruksionit të banesave me

Ka nisur dhënia e granteve për rikonstruksionin dhe riparimin e banesave individuale në Bashkinë Durrës, të dëmtuara nga tërmeti i 26 nën

Mungesa e ndriçimit publik në rrugët e qytetit të Durrësit është kthyer në nxitës të ngacmimeve seksuale dhe grabitjeve.

4 viktima dhe 93 raste të reja. Ky është bilanci i 24 orëve të fundit nga COVID-19 në Shqipëri.

  • Interpol Tirana, Interpol Roma dhe Interpol Parisi finalizuan dy operacione ekstradimi. Ekstradohet nga Italia një 39-vjeçar

Moti gjatë ditës së shtunë, 11 korrik, parashikohet të jetë i kthjellët në pjesën e parë të ditës, ndërkohë që në pjesën e dytë të saj, d