LISTA 2/ Emrat që pritet të kalojnë në mbledhjen e KB Durrës për të përfituar grantin e rikonstruksionit të banesës

10/08/2020 - 11:14

Këshilli Bashkiak Durrës pritet të miratojë mesditën e sotme listën paraprake me emrat e përfituesve të grantit të rikonstruksionit apo riparimit të banesave të dëmtuara nga tërmeti I 26 nëntorit.

Bëhet fjalë për një listë paraprake me 2306 persona, e cila është përpiluar nga stafi i bashkisë pas shqyrtimit të aplikimeve të bëra në muajin korrik. DurrësLajm po publikon më poshtë listën e dytë, me 983 persona, pasi për shkak të numrit të madh të emrave e kemi ndarë listën në dy pjesë.

Sipas llogaritjeve të bashkisë Durrës, nga lista me 2306 emra përfitojnë 590 qytetarë me dëmtime në banesë DS1, 964 me dëmtime DS2 dhe 752 me dëmtime DS3.

Fatura financiare e kësaj liste paraprake kap vlerën 676.000.000 lekë.

Më herët, bashkia e Durrësit ka miratuar 3 lista me përfitues të grantit të rikonstruksionit të banesës për dëmtimet DS1, DS2 dhe DS3.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të kthjellët por që herë pas here do të zëven

Pas mesnatës së kësaj të diele, në rrethrrotullimin e sheshit Shqiponja, në hyrje të Tiranës, do të ketë devijime të lëvizjes së automjet

Një grup prej 35 personash është dënuar me 192 vite burg në total nga Gjykata për Korrupsionin dhe  Krimin e Organizuar.

"Brenda 80 ditësh do të realizohen 7 nga 9 lotet e projektit për riparimin e muraturave në mjediset e përbashkëta në 458 pallatet e d

Dita e hënë do të sjellë sërish rrezet e diellit, pas dy ditëve me shi në të gjithë territorin.

Ministria e Shëndetësisë ka bërë të ditur përditësimin e situatës Covid në vendin tonë. Në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitivë 299 q

Policia e Shtetit ka gjobitur 688 qytetarë që janë konstatuar pa maskat mbrojtëse gjatë 24 orëve të fundit.

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu thotë se qeveria është gati për spitalin Covid 3, ndërsa ka nisur puna edhe për spitalin Cov

Pasditen e së shtunës, shoqata “Durrësi autokton” ka zhvilluar “Festën e Ullirit 2020”, e kthyer në festa tradicionale prej vitesh.

Pandemia thuajse i ka boshatisur plazhet e Durrësit edhe pse është një fundjavë e ngrohtë tetori.