LISTA/ Zbardhen emrat e kandidatëve të PS për Këshillin Bashkiak Durrës

14/05/2019 - 21:43

Bëhet publike lista e kandidatëve për Këshillin Bashkiak të Durrësit. PS zgjodhi të bëjë publike listën 24 orë pas dorëzimit të saj në KQZ dhe para Asamblesë së zgjeruar të PS-së që pritet të mbahet pasditen e së mërkurës.

Në krye të listës së këshilltarëve është vendosur emri i drejtorit të UKD-së që deri 2 javë para zyrtarizimit të kandidaturave dukej si kandidati më i sigurt, Spartak Kovaçit. Ndërkohë në vend të katërt është renditur një nga kandidatet e përfolura për bashkinë, Ana Dhamo. Alfred Mullaraj, kreu i Këshillit të Qarkut, është ndër këshilltarët aktualë që përfshihet në listën e re duke siguruar një mandat tjetër. Bie në sy largimi nga lista i drejtoreshës së FSDKSH Natasha Paço dhe drejtoreshës së spitalit Nadire Jani. Gjithsesi në vend të Janit në listë është përfshirë djali i saj Elio.

Njëkohësisht në vendet e para në listë, i pozicionuar i 11-ti është djali i kreut të PS Durrës, Luan Zaza. Drejtori i Hekurudhës Ani Dyrmishi renditet edhe ai në vendet e para në listë, ndërsa ish-drejtori i mjedisit nga rradhët e LSI-së Jurgen Dashi renditet në vendin e 15-të. Duket se me shpërbërjen e LSI-së në Durrës, pas refuzimit të dorëzimit të mandatit nga deputeti Lefter Koka dhe bashkimit të votave në Këshillin Bashkiak për kalimin e projekt vendimeve të administratës Dako përfaqësues të kësaj partie janë përfshirë në listën e kandidatëve të PS-së.

Lista ka ruajtur raportin e kuotës gjinore, pasi pas çdo kandidati mashkull, listën e pason një kandidate femër.

Më poshtë gjeni të plotë listën e kandidatëve të Këshillit Bashkiak dorëzuar në KQZ:

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ditën e sotme do të publikohen përgjigjet e Lotarisë Amerikane për të gjitha shtetasit shqiptarë që kanë aplikuar.

Në Shqipëri, palët politike arritën mbrëmjen e së premtes marrëveshjen për reformën zgjedhore.

Sipas MeteoAlb, deri në orët e mesditës vendi ynë këtë të shtunë do të jetë me vranësira të shpeshta, të cilat do të sjellin reshje shiu.

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se mbrëmjen e sotme ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një paciente 85-vjeçare nga Tirana, e konf

Komisioni i Venecias duket se i ka dhënë një “shuplakë” tjetër mazhorancës, pasi i dha të drejtë Metës për emërimet në KED.

Gjykata e Posaçme e Apelimit ka hequr masën e pezullimit për gjyqtarin e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, Luan Daci duke i dhënë të drejt

Një ditë pas shembjes së pallatit 6-katësh në lagjen nr.11, bulevardi "Dyrrah" tashmë është i lirë për qytetarët e Durrësit.

Pas 10 ditësh, banorët e kompleksit "Jedas" në Durrës janë rikthyer protestës para bashkisë së qytetit mëngjesin e sotëm.

Një granatë e paplasur është gjetur afër Drejtorisë së Policisë Tiranë teksa punonjësit e UKT po gërmonin për një kanal.

Paga e luftës ka mbledhur pranë drejtorisë së Tatim Taksave mesditën e sotme reth 100 punonjëse të fasonerisë "The Star" në Durrës.