LISTAT/ Emrat e familjeve që do t'u prishen apo riforcohen shtëpitë në Durrës

30/10/2020 - 10:27

Në mbledhjen e sotme të Këshillit Bashkiak Durrës që do të mbahet në mesditë, dy nga pikat e rendit të ditës (pika nr.3 dhe pika nr.15) kanë të bëjnë me miratimin  e listës së familjeve durrsake që do të përfitojnë nga programi i rindërtimit.

Pika nr.3 - PËR MIRATIMIN E LISTËS SË PËRFITUESVE NGA PROGRAMI I RINDËRTIMIT/ RIKONSTRUKSIONIT NË NJËSITË ADMINISTRATIVE NR. 1,2,4,5,6,RRASHBULL, SUKTH, KATUNDI I RI, ISHËM DHE MANËZ, BASHKIA DURRËS

Pika nr.15 - PËR MIRATIMIN E LISTËS SË PËRFITUESVE NGA PROGRAMI I RINDËRTIMIT NË NJËSITË ADMINISTRATIVE NR. 1, 4, 5, 6, RRASHBULL DHE SUKTH, BASHKIA DURRËS

Shtëpitë e këtyre familjeve janë dëmtuar rëndë nga tërmeti i 26 nëntorit dhe për pjesën më të madhe të tyre është vendosur shëmbja e godinës dhe rindërtimi nga e para. Ndërkohë, për një pjesë të vogël do të bëhet riforcimi i tyre.

DurrësLajm po publikon më poshtë listat që pritet të miratohen sot nga këshilltarët bashkiakë, të ndara sipas njësive administrative. Vihet re se njësia administrative nr.4, Manza dhe Ishmi kanë numrin më të madh të familjeve përfituese nga programi i rindërtimit/rikonstruksionit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin.

Koronavirusi i ka marrë jetën një tjetër mjeku shqiptar.

Mjekja pediatre, Gjerogjina Kuli-Lito e ftuar në emisionin ‘”Real Story’’ të Sokol Ballës në News24 ka zbuluar detaje nga vdekja e fëmijë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka deklaruar se ka kaluar koronavirusin pa asnjë simptomë.

20 kandidatë për 4 vende pune në bashkinë e Durrësit.

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi mblidhet ditën e enjte për të shqyrtuar 3 kandidatët e tjerë për vendin vakant në Gjykatën Kushtetuese.

Gazetari i njohur i kronikës, Artan Hoxha ka ndarë me ndjekësit e tij lajmin se sapo ka kaluar Covid-19.

Presidenti Ilir Meta ka humbur një person të shtrenjtë për të, mikun e tij Arjan Kuçin.

Deputeti i Partisë Socialiste Fatmir Xhafaj është infektuar dhe pas tre javëve izolim ka shpallur fitoren nga Covid-19.

Gjykata e posaçme ka ndryshuar masën e sigurisë nga arrest shtëpie në detyrim paraqitje për gjyqtaren Mimoza Margjeka të arrestuar për ko